Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У 2021 році різко зріс секретний експорт із Росії до країн НАТО

Військова справа 2218 переглядів

Опубліковано - 17.11.2021 | Всі публікації | Версія для друку

Російський вертоліт Мі-35
Російський вертоліт Мі-35
У 2021 році різко зріс експорт товарів секретних категорій (літаків, ядерних матеріалів, зброї та боєприпасів) з Росії до країн НАТО.

Про це повідомляє РБК з посиланням на відкриті дані Федеральної митної служби.

До чільної десятки імпортерів цих видів російської продукції увійшли шість країн альянсу: США, Чехія, Німеччина, Великобританія, Естонія та Нідерланди.

Порівняно з аналогічним періодом 2020 року (девʼять місяців) експорт російських товарів із секретних категорій зріс:

до США – з 706 млн до 841 млн доларів,

до Чехії – зі 102 млн до 706 млн доларів,

до Німеччини – зі 173 млн до 300 млн доларів,

до Нідерландів – з 53 млн до 222 млн доларів.


Торік у першій десятці найбільших одержувачів російських секретних товарів із країн НАТО були лише США (третє місце) та Естонія з Туреччиною (девʼяте-десяте місця). Наразі США піднялися на друге місце, Чехія – на третє. Обидві країни були оголошені «недружніми» Росії в середині травня.

На появу Чехії серед основних одержувачів російської секретної продукції у 2021 році звертало увагу видання «Ведомости». Але дзеркальна статистика Чехії, в якій немає секретних кодів, показує, що сумарний імпорт із Росії за категоріями авіатехніка та зброя за девʼять місяців 2021 року склав менш як 5 мільйонів доларів. Представник Чеського управління статистики пояснив РБК, що, швидше за все, розбіжності повʼязані з тим, що Прага не враховує у зовнішньоторговельній статистиці літальні апарати, які ввозяться до Чехії для ремонту, а потім вивозяться назад.

У Чехії працює заснована міністерством оборони країни компанія LOM Praha, яка називає себе єдиним ремонтним заводом гелікоптерів марки «Мі» у країнах НАТО, сертифікованим російськими конструкторськими бюро. Ця компанія закуповує деякі авіазапчастини у російських постачальників. Крім того, з 2008 року Уральська гірничо-металургійна компанія володіє чеським авіазаводом Aircraft Industries, що випускає літаки L-410. Аналогічне тимчасове вивезення авіатехніки для ремонту може стояти і за секретним експортом до Німеччини та Нідерландів, пише РБК.

Основна категорія секретного експорту до США – радіоактивні хімічні елементи та радіоактивні ізотопи, включно зі збагаченим ураном. Його постачає до США «дочка» «Росатому», компанія «Техснабекспорт». Інша суттєва категорія – російські патрони. РБК зазначає, що їхній імпорт до США обмежують американські санкції, які набрали чинності у вересні 2021 року. Коли постачальники вичерпають чинні імпортні ліцензії, експорт у цій категорії знизиться.

У січні-червні 2021 року експорт товарів із Росії, засекречених у митній статистиці, зріс на 61% порівняно з першим півріччям 2020 року і становив 27 млрд доларів. Як зазначало видання «Ведомости» з посиланням на дані Федеральної митної служби, 20 млрд доларів, або 74% від усієї суми засекреченого експорту, припали на постачання природного газу, інше – на експорт боєприпасів та авіатехніки.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Військова справа»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.