Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На студентів-активістів тиснуть «профілактичними бесідами»

За право людини 5643 перегляди

Опубліковано - 13.05.2010 13:13 | Всі новини | Версія для друку

На студентів-активістів тиснуть «профілактичними бесідами»
На студентів-активістів тиснуть «профілактичними бесідами»
Студенти українських вишів заявляють про утиски через активну громадянську позицію. Ідеться про так звані «профілактичні бесіди» у деканатах з погрозами відрахувань.

Відмежувавшись від політичних партій, студенти оголосили про створення страйкових комітетів у вишах та про організацію акцій протесту через незгоду з проросійською політикою президента і міністра освіти. Студентів-активістів викладачі окремих вишів у приватних розмовах намагаються переконати відмовитися від радикальних виступів, розповіла „Німецькій хвилі” активіст Молодіжного руху захисту національних інтересів Ольга Сало.

Загального тиску „адміністративна машина” ще не проявила, каже Сало, „профілактику” поки що проводять лише з окремими студентами. У багатьох випадках ці розмови дають свій результат: „Є ще один момент тиску, про який ми рідко дізнаємося. Коли студента викликають на розмову в деканат чи ректорат, його застегірають про строгу конфіденційність бесіди. Тож, студент відмовляється від участі без пояснення причин”, - розповіла Ольга Сало.

Активістам обіцяють правовий захист

Такі „розмови”, на жаль, спрацьовують, і студенти не хочуть наражатися на ризик бути відрахованими. Під такою загрозою нині опинилися понад три десятки студентів у Закарпатській області. Молодіжний рух має на меті з’ясувати справжні причини можливих відрахувань закарпатських студентів, каже Ольга Сало. За її словами, схожі проблеми вже виникали у студентів харківських та київських вишів.

Якщо ж студента таки буде відраховано за його погляди та переконання, громадянська ініціатива готова надати йому правовий захист. У Молодіжному русі переконані, що з вересня акції протесту студентів поширяться з новою силою у всіх регіонах країни.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.