Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені висунули гіпотезу походження карликових місяців Сатурна

У світі науки 5883 перегляди

Опубліковано - 10.06.2010 13:41 | Всі новини | Версія для друку

Вчені висунули гіпотезу походження карликових місяців Сатурна
Вчені висунули гіпотезу походження карликових місяців Сатурна
Астрономи запропонували нову гіпотезу утворення крихітних місяців Сатурну діаметром близько 50 кілометрів, походження яких досі викликає питання/

Праця вчених опублікована в журналі Nature. Коротко про неї пише портал Nature News.

Сатурн має як мінімум 62 природних супутника, більшість з яких відрізняється невеликими розмірами. Вважається, що всі планети Сонячної системи разом зі своїми місяцями сформувалися близько 4,5 мільярдів років тому з єдиного протопланетного диску, що обертався навколо новонародженого Сонця. Проте маленькі сатурніанські супутники не укладаються в цю картину - за такий довгий проміжок часу вони мали бути зруйновані при зіткненнях з кометами і астероїдами.

Автори нової роботи запропонували інший механізм формування "карликових" місяців - на думку учених, вони утворилися з матеріалу одного з кілець планети-гіганта (а саме кільця А) набагато пізніше - близько 10 мільйонів років тому. Кільцями є невеликі фрагменти льоду і скельних порід. У міру того, як ці фрагменти злипалися разом, крупніші тіла, що утворюються, віддалялися від Сатурну під впливом приливних сил.

Учені перевірили правомірність такого припущення, розробивши комп'ютерну модель формування сатурніанських місяців. Модель, що враховує особливості утворення всіх супутників планети, створити надзвичайно складно, тому дослідники обмежилися спрощеною схемою, в основу якої був покладений процес утворення природного супутника Землі - Місяця. Нова гіпотеза вчених, якщо при пущення виявиться вірним, також пояснює природу пилового кільця F Сатурну, то воно сформувалося при зіткненнях карликових місяців між собою.

Зовсім нещодавно відразу два колективи фахівців представили нові докази того, що на найбільшому супутнику Сатурну Титані може існувати життя (подібна гіпотеза існує давно, оскільки умови на Титані нагадують умови на молодій Землі). Ці дві роботи були широко висвітлені в ЗМІ, хоча багато колег їхніх авторів висловилися про наведені аргументи скептично.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Підозр у людини тим більше, чим менше вона знає”
Френсіс Бекон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.