Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна для людей. Після Києва тарифи піднімуть всюди

Добробут 4192 перегляди

Опубліковано - 22.06.2010 15:29 | Всі новини | Версія для друку

Україна для людей. Після Києва тарифи піднімуть всюди
Україна для людей. Після Києва тарифи піднімуть всюди
Зростання цін почнеться з Києва вже цього літа. Причиною такого рішення київська влада називає борги столиці перед Київенерго та Київводоканалом.

Зростання на компослуги планується на 12-14%, а гаряча вода й тепло може подорожчати на 30-40%. Прем’єр-міністр Микола Азаров заявляє, що тарифи на житлово-комунальнi послуги мають бути пiдвищенi по всій Україні, бо вони не вiдповiдають їхній собiвартостi.

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко ще нещодавно запевняв – тарифи на комунальні послуги у столиці підвищувати не будуть. А за численні борги Київ буде розраховуватися векселями Кабміну.

Водночас новопризначений перший заступник мера столиці Олександр Попов спростував заяву свого колеги, мовляв, тарифи підвищуватимуть, бо потрібно віддавати борги Київенерго та Київодоканалу. А це 8 млрд. грн. – практично половина міського бюджету Києва.

Тарифи є непрозорими навіть для КМДА

Громадські організації виступають проти підвищення тарифів. Вони вимагають, аби київська міська адміністрація обґрунтувала тарифи. Віталій Яковенко, лідер Всеукраїнського громадського руху «Комунальний фронт» говорить, що нині незрозуміло, за що і кому платять кияни. Він пропонує повну калькуляцію тарифів винести на відкриті громадські слухання. Громадський активіст ще 2 тижні тому звернувся з листом до КМДА з вимогою обґрунтувати тарифи. Але поки що «Комунальний фронт» відповіді від чиновників не отримав.

Заступник мера, Анатолій Голубченко листа ще не читав, але погоджується, що тарифи є непрозорими. Та з походженням цих цифр, вважає чиновник, повинна розібратися Національна комісія з регулювання ринку комунальних послуг, законопроект про створення якої, вже розробило міністерство житлово-комунального господарства. «Наприклад, мені теж багато незрозуміло, як на моркву складається ціна на ринку. От не зрозуміла, не прозора ця ціна і все, – говорить Анатолій Голубченко. – І на картоплю непрозора, ціна. Зараз у державі утворюється єдиний орган, от коли він утвориться, і коли вони визначить тарифи, от тоді ми побачимо, чи вони знизяться чи підвищаться».

Тарифи не підвищують, просто повертають минулорічні

Заступник мера запевнив, що тарифи не підвищуються, а просто починають діяти ціни 2009 року. З 1 січня по 1 червня діяв меморандум, згідно якого тарифи на комунальні послуги були знижені. Тепер Київ поступово повертається до попередніх тарифів. Наскільки вони обґрунтовані, на думку Анатолія Голубченка, має розібратися ще не створений в Україні орган. Впевненість з якою Анатолій Голубченко говорить про створення єдиного регулятора тарифів, наштовхує на думку, що цей орган все-таки буде сформований, і КМДА більше не визначатиме тарифи на комунальні послуги.

Водночас створення національної комісії не зробить тарифи прозорішими, а отже і реального пониження очікувати годі, вважає віце-президент з економічних питань Асоціації житлово-комунальних підприємств Віктор Вигівський. Наразі сектор ЖКГ в Україні монополізований, а монополісти можуть вимагати будь-яку ціну. Тож на думку, Віктора Вигівського у таких послугах як водопостачання та теплопостачання досить важко створити ринок. В Україні фактично немає ринку таких послуг. «Підприємства, які зараз працюють на цьому ринку, просто не мають альтернативи щодо надання цих послуг», – наголошує Віктор Вигівський.

Експерти вважають, що Київ стає полігоном для комунального «експерименту» Партії регіонів, а також новим полем битви за крісло мера. Віталій Яковенко, лідер «Комунального фронту», вважає Олександра Попова нового заступника голови КМДА, креатурою Партії регіонів, яку вони готують у мери міста. «Попов буде працювати методом кнута і пряника» – наголошує Віталій Яковенко. Києву виділили 3 млрд.175 млн. на інфраструктурні проекти бюджету. За ці гроші планують добудувати метро на Теремки, реконструювати Московську площу, побудувати Подольскій міст на Троєщину та інше.

На думку експерта, це все пряники, а кнутом стане справді значне підвищення тарифів. І вже до кінця року тарифи збільшаться у два з половиною рази по всій Україні.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.