Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Гримаси законотворчості. У що може трансформуватися добра ідея

Влада 3371 перегляд

Опубліковано - 24.06.2010 17:14 | Всі новини | Версія для друку

Гримаси законотворчості. У що може трансформуватися добра ідея
Гримаси законотворчості. У що може трансформуватися добра ідея
Уряд пропонує законодавчо дозволити службовцям, які займаються публічною діяльністю, інформувати уповноважені структури один про одного.

Зокрема, у проекті закону «Про конфлікт інтересів у діяльності публічних службовців», розданому учасникам засідання Ради регіонів, пропонується визначити, що публічний службовець, який має достовірні, на його думку, відомості про наявність конфлікту інтересів у діяльності іншого публічного службовця, зобов’язаний невідкладно надати такі відомості уповноваженій особі у порядку, визначеному цим законопроектом.

Також з подібною інформацією про публічного службовця до уповноваженої особи, відповідно до законопроекту, можуть звернутись фізичні і юридичні особи, які володіють відповідною інформацією.

В цілому законопроект впроваджує такі терміни як «конфлікт інтересів», «потенційний конфлікт інтересів» і дає їхнє визначення. Зокрема, “конфлікт інтересів” - це протиріччя між особистими і службовими інтересами публічного службовця, наявність якого може вплинути на об’єктивність і неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи утримання від вчинення певних дій у процесі його службової діяльності.

Проект визначає коло суб’єктів, на яких поширюється цей закон, зокрема, Президента України, народних депутатів, членів Кабінету міністрів, інших посадових осіб зі спеціальним статусом.

Також впроваджується новий спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань державної служби.

Законопроектом закріплюється положення щодо декларування доходів і витрат публічних службовців та процедура моніторингу декларацій.

Встановлюється обмеження щодо використання службового становища на отримання подарунка, що може призвести до конфлікту інтересів.

Проект передбачає прийняття кодексів етики, а також правил щодо конфлікту інтересів у діяльності окремих публічних службовців зі спеціальним статусом.

Пропонується закріпити гарантії щодо захисту осіб, які сприяють виявленню конфлікту інтересів у діяльності публічних службовців, та встановити дисциплінарну відповідальність за порушення норм закону щодо конфлікту інтересів до всіх публічних службовців, крім тих посадових осіб, яких через їхній соціальний статус неможливо притягнути до відповідальності за порушення вимог цього законопроекту (зокрема, йдеться про Президента та народних депутатів).

20 березня 2009 року подібний законопроект «Про доброчесну поведінку осіб, уповноважених на виконання функцій держави, органів місцевого самоврядування» було відхилено парламентом. Тому Головдрежслужба розробила вищенаведений проект закону.

Як пообіцяв міністр Кабінету міністрів Анатолій Толстоухов, законопроект буде внесений на розгляд Верховної Ради до 1 вересня поточного року.

Від “Аратти”: на цьому конкретному прикладі законотворчого мислення, ми вочевидь побачили, що наразі у владі люди, які, мабуть, фізіологічно не здатні уявити щось відзначне від реліктового совка сталінського пошибу.

Нас від душі розвеселив прикол щодо можливості фізичних осіб написати донос на гаранта у компетентний орган. Це, навіть нове, так би мовити, удосконалення фарисейства, у порівняні із часами Берії та Єжова. Бо тоді совєтські громадяни регулярно користувалися правом писати доноси один на одного, але ні в якому разі не на "батька всіх народів і дітей", який, за посадою, прирівновався до комунстичного бога.

До речі, у нас логічно виникло питання: а хто у випадку прийняття цього закону стає єдиним джерелом влади в Україні? "Компетентнимй орган" чи народ?

Проте, зрозуміло одне: наразі чиновницька братія проявляє суто совкову "комсомольську активність", активність, яка помножена на некомпетентність і убогість мислення, вже коштувала українцям мільйони життів співгромадян, закатованих у буцегарнях і заморених голодоморами.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.