Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Літак на сонячних батареях вирушив у перший цілодобовий політ

Технології 6485 переглядів

Опубліковано - 7.07.2010 18:32 | Всі новини | Версія для друку

Аероплан пробуде у повітрі понад добу
Аероплан пробуде у повітрі понад добу
Перший у світі аероплан на сонячних батареях Solar Impulse (інша назва - HB-SIA) вирушив сьогодні у 25-годинний випробувальний політ. Літак злетів з аеродрому Пайерн, який розташований на заході Швейцарії.

Будівництво літального апарата “Сонячний імпульс” (Solar Impulse) було завершене минулого року. За півроку він встиг зробити десять денних вильотів, один з яких тривав 14 годин. Тепер авіа-конструктори хочуть провести політ за відсутності сонячного світла, повідомляє Компьюлєнта.

Апарат під управлінням Андре Бошберга, несе на собі 11 628 сонячних осередків, чотири двигуни і полімерні літієві батареї. "Імпульс" має крила розмахом 63,4 метра, при вазі всього в 1,6 тонни. "Сонцеліт" розвиває крейсерську швидкість до 70 кілометрів на годину.
“Сонячний імпульс” у польоті
“Сонячний імпульс” у польоті
Увесь день апарат триматиме висоту 8,5 кілометрів, а у випадку дозволу на нічний політ, Андре Боршберг поступово знизиться до 1,5 кілометрів.

У 2012 році команда Solar Impulse планує обігнути всю земну кулю. І хоча інженери анітрохи не сумніваються в тому, що він здатний перебувати в повітрі не менше 36 годин без краплі пального, правда, з втомою екіпажу нічого не вдієш.

"Відбувається щось зовсім небачене не тільки в авіації, але і в суспільстві, - зазначив незабаром після успішного старту керівник проекту Бертран Пікар. - Наша мета - показати, що людство зовсім не є рабом викопного палива, що відновлювальні джерела енергії не просто порнографія для ботаніків".

У прямому ефірі за польотом час від часу можна спостерігати тут

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.