Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Родина Черновецького продає хлібну монополію

Економіка 5081 перегляд

Опубліковано - 9.07.2010 13:05 | Всі новини | Версія для друку

Родина Черновецького продає хлібну монополію
Родина Черновецького продає хлібну монополію
Найбільший у країні хлібопекарський холдинг “Хліб Києва”, який виставили на продаж, належить структурам, близьким до мера Києва Леоніда Черновецького, зокрема його зятя, депутата Київради В’ячеслава Супруненка.

Про це пише "Дєло" з посиланням на Василя Хмельницького, "Київська інвестгрупа" якого поряд з міською громадою була акціонером найбільшого хлібного підприємства країни.

"Ми продали цей актив близько двох років тому (у 2008 році)", - заявив Хмельницький.

Видання відзначає, що враховуючи те, що Черновецький фактично втратив владу в Києві, а його шанси перемогти на наступних виборах - невисокі, прагнення продати компанію виглядає логічним.

ЗАТ "Хліб Києва", у якому об'єдналися хлібозаводи ВАТ "Київхліб" і структури "Київмлина", було створено ще за мера Олександра Омельченка.

За містом було закріплено 51%. Однак у середині 2006 року контрольний пакет міста в "Хлібі Києва" був розмитий у результаті допемісії, а нові акції місто не стало викуповувати.

Нині ж перехід контролю над "Хлібом Києва" до структур мера побічно підтверджує низка подій.

По-перше, те, що Київська адміністрація влітку 2008 року дозволила підвищити ціни на хліб до економічно обґрунтованих (у той час, коли ріст цін на хліб принципово стримували).

Тоді ціни зросли майже вдвічі. Водночас були виділені кошти з міського бюджету (сумарно 36,7 мільйона гривень) на компенсацію збитків підприємства від продажу за цінами нижчими від ринкових в 2007 році й I кварталі 2008 року.

Потім був змінений генеральний директор "Київхліба" Петро Пархоменко та відбулося скорочення персоналу, концентрація виробництва й зміна деяких підрядних організацій, аж до зміни охоронної фірми.

Поки власники "Хліба Києва" не знайшли покупця на таке велике виробництво, пише видання з посиланням на джерела.

Ускладнює пошук інвестора те, що холдинг планують продати єдиним пакетом, а за експертними оцінками, ціна холдингу може скласти близько $70 мільйонів.

Незважаючи на те, що учасники ринку активно обговорюють можливий продаж "Хліба Києва", у самому холдингу про такі плани мовчать. За словами голови наглядової ради "Хліба Києва" Владислава Атрошенка, компанія не займається пошуком інвестора.

Як відомо, ХК "Хліб Києва" заснована в 2004 році. До її складу входять ВАТ "Київмлин", ВАТ "Київхліб", ДП "Київські Хліби".

ВАТ "Київхліб" - лідер на ринку України з виробництва хлібобулочних і кондитерських виробів. За статистикою, кожен сьомий буханець хліба в країні зроблено компанією "Київхліб".

ВАТ "Київмлин" є одним з найбільших у країні виробником житнього й пшеничного борошна. Продуктивна потужність підприємства становить 370 тисяч тонн переробки зерна в рік.

ДП "Київські Хліби" - це мережа з 17 магазинів роздрібної торгівлі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.