Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Курка чи яйце? Вчені довели, хто був першим

У світі науки 44824 перегляди

Опубліковано - 15.07.2010 14:54 | Всі новини | Версія для друку

Курка чи яйце? Вчені довели, хто був першим
Курка чи яйце? Вчені довели, хто був першим
Британські вчені дали відповідь на питання, яке багато років ставило у безвихідь найблискучіші уми людства: що з’явилося першим - курка чи яйце.

Згідно з даними досліджень, першою все-таки з'явилася курка.

Вчені з університетів міст Шеффілда і Уоріка провели дослідження за допомогою потужного комп'ютера, який змоделював на генетичному рівні процес появи курячого яйця.

Як зазначають автори дослідження, ключову роль у його формуванні відіграє протеїн овокледінін-17 або ОС-17. Він бере участь у створенні яєчної шкаралупи. Без цього протеїну, який є в організмі курки, з'явитися яйце не може.

"Цей протеїн був відомий вже давно, проте тільки зараз ми встановили, що він безпосередньо пов'язаний з формуванням яйця і контролює цей процес", - заявив один з керівників робіт професор Колін Фрімен.

Також учений зазначає, що у різних видів птахів існують різні варіанти цього протеїну, хоча вони й виконують схожі функції. Таким чином, кури володіють унікальною формою ОС-17, без якої відоме всім куряче яйце з'явитися на світ не може.

У результаті британські учені змогли відповісти на наукове питання, що вважалося нерозв'язним, встановивши, що першою з'явилася курка, а лише потім яйце.

Нагадаємо, в квітні цього року повідомлялося про півня, що проживає на одній з ферм в італійській Тоскані, який змінив стать. Це відбулося після того, як курник розорила лисиця. Залишившись без курей, молодий півень почав нести і висиджувати яйця.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.