Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені вперше побачили, як формуються супутники планет

У світі науки 6197 переглядів

Опубліковано - 21.07.2010 16:57 | Всі новини | Версія для друку

Вчені вперше побачили, як формуються супутники планет
Вчені вперше побачили, як формуються супутники планет
Зонду “Кассіні” вперше вдалося розгледіти формування мініатюрних супутників в кільцях Сатурну, повідомляється в прес-релізі Лабораторії реактивного руху (Jet Propulsion Laboratory).

Стаття вчених з докладним викладом результатів з'явилася в журналі Astrophysical Journal Letters.

Використовуючи спектрограф, встановлений на апараті, дослідники виявили в кільці F згустки матерії (переважно з льоду і пилу). За словами дослідників, радіус таких об'єктів може досягати 20 кілометрів. При цьому глиби, що створилися, є по суті повноцінними небесними тілами - зокрема, мають власне гравітаційне тяжіння, що утримує їх від руйнування.

Дослідники вважають, що відповідальність за формування об'єктів несуть гравітаційні поля супутників Сатурну Прометея і Пандори, які примушують матерію кільця збиратися в згустки. Учені підкреслюють, що їм вперше вдалося побачити подібні об'єкти безпосередньо в процесі формування.

Формування згустків допоможе пояснити походження таємничого об'єкту S/2004 S 6. Це тіло з діаметром від 5 до 10 кілометрів було виявлено "Кассині" в 2004 році. Відмітною особливістю даного небесного тіла є незвичайна траєкторія, рухаючись по якій воно регулярно "пробиває" кільце F наскрізь. Подібні події приводять до виникнення джетів матерії, перпендикулярних площиніі кільця.

Зонд "Кассині" був запущений в 1997 році і досяг орбіти газового гіганта в 2004 році. Проект є результатом співпраці Європейського космічного агентства (ESA), NASA і Італійського космічного агентства. Зовсім нещодавно місія зонда була продовжена до 2017 року.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.