Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Знайдено клітини, які відповідають за сон людини

У світі науки 5563 перегляди

Опубліковано - 22.07.2010 05:55 | Всі новини | Версія для друку

Вчені знайшли клітини, які відповідають за сон людини
Вчені знайшли клітини, які відповідають за сон людини
Вчені виявили в організмі людини клітини, відповідальні за старт процесу засипання.

Як повідомляє New Scientist з посиланням на результати дослідження, мова йде про астроцити - клітини, які, звільняючи речовину під назвою аденозин, допомагають людині швидше заснути, повідомляє РІА "Новості".

Ключ до розшифровки механізму сну вдалося знайти італійському досліднику Томмасо Фелліну і його американським колегам. "Згідно з однією з популярних теорій, протягом дня людина накопичує аденозин, а під час сну ця речовина витрачається", - до такого висновку прийшов Феллін в ході свого дослідження.

Аденозин пригнічує нейрони, які зазвичай стимулюють кору головного мозку і примушує людину пильнувати.

З'ясувавши, що фізіологічні механізми, які приводять до необхідності спати, діють за принципом накопичення, вчені вирішили перевірити, чи можуть астроцити бути джерелом аденозину.

В експерименті фахівці використовували генетично модифікованих мишей, у яких було пригнічене вироблення аденозину з астроцитів. Без цієї речовини миші практично перестали спати. При цьому вчені помітили, що їх втручання скасувало деякі негативні ефекти, що супроводжують втрату сну.

Таким чином, Феллін зміг довести, що астроцити відповідальні за накопичення аденозину і регуляцію засипання.

Нагадаємо, в серпні минулого року вчені виявили генетичні мутації, які дають змогу їх носіям скорочувати час сну без шкоди для життєвої активності, що дасть можливість у майбутньому розробити методики відновлення порушень сну у людей.

А в жовтні минулого року американські вчені виявили, що сон при світлі може викликати розвиток депресії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.