Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Філарет хоче знати, чому прочан не пускали у столицю

За право людини 6049 переглядів

Опубліковано - 30.07.2010 14:47 | Всі новини | Версія для друку

Філарет хоче знати, чому прочан не пускали у столицю
Філарет хоче знати, чому прочан не пускали у столицю
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет просить Президента України Віктора Януковича та міністра внутрішні справ Анатолія Могильова розібратися з інцидентом щодо перешкоджання віруючим взяти участь в Хресній ході з нагоди Дня Хрещення Русі.

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив секретар Священного Синоду УПЦ КП єпископ Євстратій (ЗОРЯ).

За словами єпископа Євстратія, Патріархом Філаретом були сьогодні направлені відповідні листи до глави держави та очільника МВС. Він зауважив, що напередодні та в день святкування 28 липня 2010 р. річниці Хрещення Київської Руси віруючі з різних регіонів зіткнулися з численними перешкодами взяти участь у богослужінні та Хресній ході, які проводилися УПЦ Київського Патріархату в столиці. Зоря додав, що Священний Синод УПЦ Київського Патріархату ще 14 травня 2010 р. ухвалив постанову про проведення у Києві 28 липня загальноукраїнських заходів та про їхнє проведення були повідомлені КМДА та правоохоронні органи, отримані належні погодження. “Слід підкреслити, що ніяких зауважень чи пропозицій з боку правоохоронців щодо організації руху автобусів з прочанами до Києва та в столиці, у Київську Патріархію чи у єпархії не надходило. Проблеми, які виникли згодом, виявилися для нас цілком неочікуваними”, - сказав він.

Зокрема, наголосив єпископ Євстратій, 26-27 липня до Київської Патріархії з ряду областей України, в першу чергу із західного регіону, почала надходити тривожна інформація про перешкоджання виїзду віруючих у Київ. За його словами, “під тиском невстановлених осіб”, автоперевізники почали масово відмовлятися від доправлення прочан. “У приватних розмовах свої дії вони пояснювали погрозами правоохоронців відібрати ліцензії на перевезення та створити інші перешкоди у діяльності”, - сказав Секретар Священного Синоду УПЦ КП.

Єпископ Євстратій наголосив, що вже в ніч з 27 на 28 липня та зранку 28 липня у Київську Патріархію надійшли численні повідомлення про випадки перешкоджання виїзду прочан до Києва або в’їзду в нього. Не змогли дістатися Києва або виїхати з пунктів відправлення автобуси з Чернівецької, Тернопільської областей, Харкова, Одеси, чинилися перешкоди виїзду автобусів з Вінницької, Дніпропетровської, Львівської, Рівненської, Сумської та інших областей. Єпископ стверджує, що автобуси зупинялися ДАІ під вигаданими приводами. Виникли проблеми, додав Єпископ і на в’їздах до Києва. “За кілька кілометрів від міста автобуси також масово зупинялися працівниками ДАІ, які забороняли рухатися далі. Відновити рух вдавалося лише після тривалих переговорів та висловлення прочанами наміру організувати на місці акції протесту проти свавілля”, - сказав Єпископ.

Єпископ Євстратій зауважив, що інформацію про такі події з паломниками Київського Патріархату МВС розцінило як провокацію, не зважаючи на те, що безліч прочан її підтверджували. Він зауважив, що в Київському Патріархаті розцінюють це як порушення прав громадян на свободу совісті та віросповідання, а також на свободу пересування. “Особливо прикрими всі ці факти виглядали на фоні надання можливості для безкоштовного проїзду та іншого сприяння з боку місцевої влади у доставці віруючих Московського Патріархату до місць богослужінь глави РПЦ в Одесі та Дніпропетровську”, - сказав єпископ.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.