Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Газовий договір з Росією викликав суперечки в уряді Польщі

Газоват 4850 переглядів

Опубліковано - 9.08.2010 12:08 | Всі новини | Версія для друку

Газовий договір з Росією викликав суперечки в уряді Польщі
Газовий договір з Росією викликав суперечки в уряді Польщі
Польський уряд цього тижня може повторно розглянути затверджений в лютому цього року газовий договір з „Газпромом” про поставки газу в країну та умови його транзиту.

Перегляд документу, який планувалося підписати до квітня, викликаний необхідністю врахувати зауваження Європейської комісії.

За даними видання Gazeta Wyborcza, газовий договір, який полякам з росіянами вдалося затвердити через рік переговорів, спричинив конфлікт міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського та віце-глави уряду Вальдемара Павляка.

Газета відзначає, що Сікорський виступає за ліквідацію запису в угоді, який дає монопольне право „Газпрому” використовувати ямальський газопровід, яким щорічно через польську територією поставляється в Німеччину близько 30 млрд. кубометрів газу.

Іншу позицію має Павляк, котрий очолює „Польську селянську партію”, яка створила з переможцем останніх парламентських виборів 2007 року „Громадянською платформою”, урядову коаліцію.

За даними газети, виконавчий орган Євросоюзу, до якого Польща вступила в 2004 році, хоче, аби підписаний між поляками та росіянами документ надавав можливість „віртуального реверсу„ ямальським газопроводом.

Це уможливило би поставки газу до Польщі іншими державами ЄС, а не лише „Газпромом”, як це передбачено затвердженим польськими та російськими властями договором.

Як повідомлялося раніше, перша публічна суперечка між Сікорським та Павляком стосовного газового договору з „Газпромом” виникла наприкінці березня.

Тоді очолюване віце-прем’єром міністерство економіки оприлюднило заяву, в якій спростувало інформацію про те, що узгоджений в січні 2010 року з росіянами договір порушує законодавство Європейського Союзу.

МЗС у відповідь заявив, що оцінка угоди міністерством не може бути перешкодою для її підписання.

Довідка. Польща з січня 2009 року не отримує 25% газового імпорту через російсько-український газовий конфлікт, який привів до виключення швейцарського трейдера "РосУкрЕнерго" із схеми поставок.

«Газпром» з того часу частково компенсовував недопоставки. Павляк заявляв, що у випадку відсутності договору з листопада цього року Польща може мати проблеми з газовим балансом.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.