Аратта - На головну

8 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Агітки і життя. Іноземні інвестори втратили інтерес до Донеччини

Економіка 5050 переглядів

Опубліковано - 18.08.2010 18:30 | Всі новини | Версія для друку

Агітки і життя. Іноземні інвестори втратили інтерес до Донеччини
Агітки і життя. Іноземні інвестори втратили інтерес до Донеччини
Головними причинами скорочення іноземних інвестицій на Донеччині місцеві експерти називають застарілу структуру виробництва в регіоні, відсутність економічної стабільності в Україні та зростання інфляції.

За даними обласного управління статистики, за перше півріччя цього року підприємства Донецької області отримали майже в три з половиною разів менше іноземних інвестицій, аніж у першому півріччі 2009 року.

Металургія та гірничий комплекс, на які роблять ставку в Донбасі, для західного інвестора не вважаються інвестиційно привабливими, переконаний голова Всеукраїнського союзу вчених-економістів Олександр Кендюхов. За його словами, виробнича структура Донбасу не містить жодного з трьох перспективних світових напрямків для інвестування, а саме – біотехнології, інформаційні технології та створення нових матеріалів.

Ризиковані галузі

Для Донеччини металургія, хімія та машинобудування є визначальними галузями. Саме вони найбільше постраждали через глобальну кризу, і нині західний інвестор не має бажання вкладати капітал у ці ризиковані галузі за кордоном, зазначив в інтерв’ю Deutsche Welle директор Донецького філіалу Національного інституту стратегічних досліджень Юрій Макогон. Європейський інвестор значно зменшив обсяг своїх інвестицій, а російський, який і далі активно присутній у регіоні, поступається за масштабами фінансування західним компаніям, додав експерт.

Економічна нестабільність

На думку Юрія Макогона, з огляду на економічну нестабільність інвестор не відчуває тяги до української економіки. Нові позики МВФ лише підкреслюють серйозність становища. Крім того, система законодавства для ведення бізнесу все ще залишається заплутаною і занадто бюрократизованою для потенційного іноземного інвестора. Судячи з усього, новий податковий кодекс лише ускладнить цю систему, зазначив експерт.

Зростання інфляції

Від початку року рівень інфляції виріс у декілька разів, зазначив в інтерв’ю Deutsche Welle директор Консалтингової ліги Донбасу Борис Дудка. За його словами, гроші інвесторів стрімко знецінюються. Тому зрозуміло, що з підвищенням рівня інфляції відтік капіталу буде тільки зростати, зазначив Дудка.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.