Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені виявили гриб-паразит, який зомбує мурашок

У світі науки 6810 переглядів

Опубліковано - 18.08.2010 20:07 | Всі новини | Версія для друку

Вчені виявили гриб-паразит, який зомбує мурашок
Вчені виявили гриб-паразит, який зомбує мурашок
У Німеччині учені виявили гриб, який, вже впродовж 48 млн. років, паразитує, проникаючи в організм мурашок-деревоточців.

За поведінкою комах, уражених грибом, дослідники спостерігали в околицях Дармштадту. Стаття, присвячена грибу-паразитові, опублікована в науковому журналі Biology Letters, пише британська газета The Guardian.

Як встановили біологи, спори гриба, потрапляючи на тіло мурашки, проростають всередину організму і починають виділяти в нього певні речовини алкалоїдної групи, щоб досягти своїх цілей. Уражені паразитом мурашки-зомбі покидають своїх побратимів і поневіряються наодинці до тих пір, поки грибу не приходить час продовжувати розкидати спори у пошуках нових жертв. У останні години життя, мурашки забираються на нижню сторону листа і там завмирають, чекаючи дозрівання спор.

Як пише британське видання, гриб-паразит не може рости ні високо в кронах дерев, ні на землі. І заражені мурашки вимушені гинути на листі між цими двома шарами, де грибу ідеально підходять для розмноження температура і вологість. Коли мурашка вмирає, гриб проростає з його голови і утворює коробочку із спорами. Спори падають на землю і там заражають інших мурашок, і життя гриба продовжується. Поки біологам незрозуміло, як саме гриб-паразит не просто вбиває жертву, а спочатку підпорядковує своїм цілям її поведінку.

Відзначимо, що зомбуючі якості паразитів різних видів учені відзначали і раніше. Так, було встановлено, що котячий паразит Toxoplasma gondii, що викликає у людей хворобу токсоплазмоз, уміє "управляти" своїми проміжними господарями – мишами, які вимушені вмирати в лапах у кішок.

З'ясувалося, що присутність паразита в організмі мишей міняє їх поведінку - запах котячої сечі починає подобатися гризунам замість того, щоб викликати у них страх. Як виявилось, Toxoplasma для цього вражає мишачий мозок, зачіпаючи тільки "потрібні" паразитові ділянки. Як вважають учені, паразити "реверсують" природний страх, втручаючись в роботу мигдалини мозочка і міняючи набір умовних реакцій в мозку. При цьому паразит позбавляє мишу тільки страху бути з'їденою кішкою.

Згідно спостереженням, заражені токсоплазмозом люди також міняють свою поведінку. Для них характерні сповільнені реакції, постійне відчуття ненадійності, тривоги і невпевненості у собі, а також невротизм. Дослідники зробили припущення, що в країнах, де цей паразит дуже поширений, масові особові зміни можуть приводити навіть до змін в національній культурі.

Відсоток зараження сильно розрізняється в різних країнах, наприклад у Великобританії - це 22%, а у Франції - 45%. У Південній Кореї рівень зараження лише 4,3%, а в Бразилії - понад 66,9%.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.