Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Місяць охолоджується і зменшується у розмірах

У світі науки 5104 перегляди

Опубліковано - 20.08.2010 14:51 | Всі новини | Версія для друку

Місяць охолоджується і зменшується у розмірах
Місяць охолоджується і зменшується у розмірах
Місяць повільними темпами зменшується в розмірах і поступово втрачає температуру. Цей процес триває вже мільярд років.

До такого висновку прийшла група американських і німецьких учених. Про своє відкриття вони повідомили в авторитетному журналі Science.

Дослідники прийшли до висновку, що Місяць зменшується і охолоджується на підставі аналізу знімків поверхні супутника Землі, на яких були знайдені характерні тріщини. Дані фотографії були зроблені зондом Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO).

На знімках вчені виявили 14 тріщин, близько половини з яких знаходяться у високих широтах земного супутника. Усі «зморшки» були вузькими і невеликого розміру, проте найбільші з них досягали у довжину десяти кілометрів.

Раніше вчені знаходили подібні тріщини на фотографіях, отриманих у ході місій «Аполлон», але у 1970-і роки було сфотографовано тільки невелику ділянку Місяця — близько 20% її поверхні. Тому правдиво судити про географію тріщин фахівці не могли.

Той факт, що тріщини не деформовані ударними кратерами, свідчить про їх незначний вік. За оцінками фахівців, вони з'явилися в останній мільярд років — за астрономічними мірками не дуже давно.

Дослідники вважають, що знайдені тріщини свідчать про триваюче охолодження мантії і ядра земного супутника. При зниженні температури внутрішніх шарів небесного тіла воно зменшується в розмірах. Цей процес призводить до деформації твердих зовнішніх шарів і утворення тріщин.

Якщо гіпотеза вчених підтвердиться, це буде означати, що Місяць все ще геологічно активний. При цьому дослідники відзначають, що зменшення розмірів Місяця відбувається досить скромними темпами — за мільярд років радіус супутника «урізався» лише на сто метрів.

«Наші вражаючі результати підкреслюють важливість глобальних спостережень для розуміння глобальних процесів. У міру того, як починається нова фаза місії LRO з акцентом на наукові вимірювання, можливість створювати «реєстри» особливостей геології Місяця стане потужним інструментом для розуміння історії супутника Землі і всієї Сонячної системи», — вважає заступник наукового керівника проекту LRO доктор Джон Келлер.

Космічний апарат Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) був запущений NASA у червні 2009 року. За його допомогою вчені планують шукати джерела ресурсів на Місяці, скласти карту радіоактивності поверхні планети і детальні тривимірні карти поверхні супутника Землі, в тому числі в ультрафіолетовому випромінюванні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Мале знання віддаляє від Бога, велике - приводить до Нього знову ”
Ф. Бекон, англійський філософ

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.