Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У пошуках позаземного життя. Астрономи посилено моніторять планетні системи

У світі науки 8099 переглядів

Опубліковано - 26.08.2010 16:04 | Всі новини | Версія для друку

У пошуках позаземного життя. Астрономи посилено моніторять планетні системи
У пошуках позаземного життя. Астрономи посилено моніторять планетні системи
Астрономи виявили найбільшу з відомих на сьогодні планетних систем (не рахуючи Сонячної).

Якщо представлені ученими дані підтвердяться, то навколо зірки HD 10180 звертаються сім планет.

Про своє відкриття учені доповіли на конференції "Пошук і вивчення руху планет, що проходять по дисках своїх зірок" (Detection and dynamics of transiting exoplanets), що проходить в обсерваторії Верхнього Провансу у Франції. Коротко робота описана в прес-релізі Європейської південної обсерваторії (ESO).

Зірка HD 10180 віддалена від Сонячної системи на 127 світлових років і знаходиться в сузір'ї Південна Гідра. Учені впродовж шести років досліджували відхилення в положенні світила, що викликаються планетами, які звертаються навколо нього, за допомогою спектрографа HARPS, який встановлений на 3,6-метровому телескопі в обсерваторії ESO Ла-силла в Чилі. За словами астрономів, проведений ними аналіз достовірно підтверджує існування у HD 10180 п'яти планет, що обертаються по кругових орбітах. Для того, щоб довести присутність ще двох планет, буде потрібно зробити додаткові спостереження.

Маси п'яти "достовірних" планет коливаються в межах від 13 до 25 земних мас (для порівняння, маса Нептуну в 17,2 разу більше маси Землі), вони віддалені від HD 10180 на відстань від 0,06 до 1,4 астрономічної одиниці (одна астрономічна одиниця відповідає відстані від Землі до Сонця). Залежно від відстані до зірки планети здійснюють один оберт навколо неї за період від 6 до 600 днів.

Що стосується двох "сумнівних" планет, то, як вважають астрономи, маса однієї з них складає не менше 65 земних мас, а період звернення навколо зірки - близько 2,2 тисяч днів. Друга планета лише злегка важча за Землю - її маса складає приблизно 1,4 мас нашої планети, а рік на ній триває всього 1,18 земного дня (якщо узяти відстань від Землі до Сонця за 100 відсотків, то відстань від HD 10180 до цієї планети складає всього 2 відсотки).

До справжнього моменту фахівцям відомо близько 15 планетних систем, що включають як мінімум три планети. Рекордсменом до цих пір була зірка 55 Cancri, що "володіє" п'ятьма планетами.

Дослідники відзначають, що вивчення планетної системи HD 10180 може представляти значний інтерес, оскільки ця система за багатьма характеристиками нагадує Сонячну систему. Як вважають учені, подібні системи, що містять велику кількість планет, можуть виникати у Всесвіті досить часто, проте поки астрономи не дуже добре розуміють закони, за якими вони розвиваються.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Особа, що не володіє мовою народу, на землі якого проживає, - гість або окупант, або раб цього окупанта”
Карл Маркс

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.