Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Елекроенергія з повітря. У Бразилії внайшли новий принцип генерації

У світі науки 5567 переглядів

Опубліковано - 28.08.2010 18:36 | Всі новини | Версія для друку

Елекроенергія з повітря. У Бразилії внайшли новий принцип генерації
Елекроенергія з повітря. У Бразилії внайшли новий принцип генерації
Найдрібніші заряди, що збираються безпосередньо з вологого повітря, можуть використовуватися для вироблення електрики, стверджують бразильські вчені.

Фернандо Галембек з університету Кампінаш в Сан-Паулу заявив на конференції Американського хімічного товариства в Бостоні, що за допомогою цієї методики людина може взяти на озброєння маловивчений атмосферний феномен.

Випробування продемонстрували, сказав він, що для збору зарядів можуть бути використані певні метали, а це відкриває величезні потенційні можливості для виробництва електроенергії в регіонах з вологим кліматом.

Проте не всі експерти з цим згодні: багато хто вважає, що і механізм не цілком зрозумілий, і масштаби таких "електростанцій" сумнівні.

"Основна ідея полягає в тому, що коли ви ставите будь-який твердий предмет або рідину у вологе середовище, на поверхні абсорбується вода. Робота, яку я тут представляю, свідчить про те, що метали, поміщені у вологе середовище, ще й заряджаються", - пояснює доктор Галембек в інтерв'ю Бі-бі-сі.

Бразильський вчений і його колеги ізолювали різні метали і пари металів, розділених ізолятором, який грав роль конденсатора, і пропускали через конструкцію азотний газ з різними обсягами водяної пари.

Дослідники виявили, що на металах може акумулюватися заряд. Ці електроди, вважають експериментатори, можна час від часу підключати до ланцюга - і отримувати електрику.

Правда, визнають вони, кількість енергії неймовірно мала: цей метод дозволяє виробляти в 100 млн разів менше енергії, ніж фотоелементи, у перерахунку на одиницю площі. Однак вони сподіваються, що цей експеримент може являти собою новий, до цих пір зовсім не вивчений спосіб отримання енергії.

Доктор Галембек вважає, що за умови подальшого вивчення цієї сфери технологію можна вдосконалювати і створити на її основі ще одне поновлюване джерело енергії, придатне для вологих регіонів світу, наприклад, для тропіків.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.