Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сенсаційне відкриття. Астрономи виявили на зірці джерело гарячої води

У світі науки 4878 переглядів

Опубліковано - 2.09.2010 14:22 | Всі новини | Версія для друку

Сенсаційне відкриття. Астрономи виявили на зірці джерело гарячої води
Сенсаційне відкриття. Астрономи виявили на зірці джерело гарячої води
Астрономи виявили в атмосфері старіючого світила водяну пару дуже високої температури.

Під час аналізу інформації, переданої космічним телескопом Гершель, вчених зацікавила зірка IRC 100216, віддалена від Землі на відстань 500 тисяч світлових років. Ще в 2001 році в атмосфері цього світила були виявлені сліди води, нові дані дозволили не тільки підтвердити цей факт, а й вимірювати температуру водяної пари, вона складає 700 градусів Цельсія.

Однак, як вважають вчені, цей факт ставить під сумніви чинні теорії. Досі вважалося, що в старих багатих на вуглець світилах вода утворюватися не може.

За даними дослідників, світила, подібні до IRC 100216, у міру старіння накопичують в атмосфері велику кількість вуглецю, який досить швидко з'єднується з киснем і формує молекули чадного газу (CO). Вважалося, що весь наявний в зоряній атмосфері кисень йде на утворення CO, роблячи неможливим формування молекул води. Наявність слідів H2O в зоряній атмосфері пояснювалося наступним чином: вода випаровується з поверхні комет, коли ті пролітають неподалік від світила. Однак у цьому разі температура водяної пари не може досягати 700 градусів Цельсія.

Вчені встановили, що поява в атмосфері IRC 100216 води пов'язана з впливом ультрафіолету. "Атмосфера зірки неоднорідна, і в деяких місцях вона набагато менш щільна, ніж у середньому, високоенергетичне випромінювання може проникати крізь такі тонкі місця і відривати кисень від вуглецю. Вивільнений кисень може з'єднуватися з воднем, формуючи воду", - пояснюють дослідники у своїй статті, опублікованій в журналі Nature.

Якщо висновки нового дослідження підтвердяться, вченим доведеться серйозно переглянути свої уявлення про хімію зірок і участь у процесах ультрафіолету, що відбуваються на світилах.

Нагадаємо, раніше співробітники університету Колорадо довели, що приблизно 3 млрд років тому третину поверхні Марса покривав океан рідкої води, в який впадали річки, а в атмосфері формувалися хмари і йшли дощі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.