Аратта - На головну

1 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Могильов пропонує затриманим, яких б’ють і катують його підлеглі, читати пам’ятку про свої права

Влада 3483 перегляди

Опубліковано - 7.09.2010 12:12 | Всі новини | Версія для друку

Могильов пропонує затриманим, яких б’ють і катують його підлеглі, читати пам’ятку про свої права
Могильов пропонує затриманим, яких б’ють і катують його підлеглі, читати пам’ятку про свої права
Всім затриманим в районних відділеннях міліції буде вручатися документ, де розписані права і статті Кримінального кодексу, що встановлюють відповідальність посадовців за побої, катування, тортури та ін.

Міністерство внутрішніх справ спільно з міжнародною правозахисною організацією "Міжнародна ліга захисту прав громадян України" розробило "Пам'ятку для затриманих осіб". Документ планується вручати під підпис всім затриманим в районних відділеннях міліції. Автори пам'ятки вважають, що це сприятиме зменшенню насильства з боку співробітників правоохоронних органів.

Як стало відомо виданню "Комерсант-Україна" наприкінці минулого тижня міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов підписав і направив на реєстрацію в Міністерство юстиції наказ, що зобов'язує співробітників правоохоронних органів видавати всім затриманим спеціальну пам'ятку з переліком статей, що стосуються сфери прав людини.

У ній, зокрема, вказано що співробітники правоохоронних органів повинні невідкладно повідомити затриманому мотиви затримання, його права і надати можливість зв'язатися з правозахисником, як це передбачає Конституція.

У пам'ятці перераховуються статті Кримінального кодексу, що встановлюють відповідальність посадовців за побої, катування, тортури, зловживання службовим становищем, перевищення повноважень, службову халатність, примушення надавати свідчення і свідомо незаконне затримання.

Серед іншого указується: згідно КК, нанесення побоїв карається штрафом до 850 грн, катування – позбавленням волі на строк до п'яти років, а зловживання службовим становищем – позбавленням волі строком від п'яти до восьми років. Крім того, в документі даються визначення таких процесуальних понять, як "недоторканність особи", "захисник" і "право на захист", а також перераховуються права осіб, що притягаються до адміністративної відповідальності.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.