Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Канадські анестезіологи зробили наркоз пацієнту, що перебував на іншому континенті

Технології 5006 переглядів

Опубліковано - 13.09.2010 14:03 | Всі новини | Версія для друку

Канадські анестезіологи зробили наркоз пацієнту, що перебував на іншому континенті
Канадські анестезіологи зробили наркоз пацієнту, що перебував на іншому континенті
Вперше в історії медицини канадські анестезіологи зробили трансконтинентальний дистанційний наркоз.

За допомогою відеоконференцзв'язку, вони провели наркоз пацієнту, який перебував в Італії.

Експеримент був проведений між Університетом Макгілла в Монреалі і Пізанським університетом. Співробітники університетів розробили методику для допомоги пацієнтам, що живуть у віддалених малонаселених районах, де послуги фахівців недоступні. Крім того, вони сподіваються використовувати її для передопераційних консультацій вдома.

У ході експерименту дані хворого, якому робили операцію на щитовидній залозі в Пізі, в реальному часі транслювалися в Монреаль за допомогою чотирьох відеокамер: одна з них передавала параметри дихання, друга - інформацію з моніторів життєвих показників (пульс, ЕКГ, насичення крові киснем), третя - хід операції, а четверта - будь-яке необхідне в конкретний момент зображення.

Перед операцією канадські анестезіологи провели відеоконференцію з Італією, у ході якої ознайомилися з історією хвороби пацієнта і його поточним станом. Під час втручання вони регулювали роботу анестезіологічного обладнання і призначали необхідні препарати, що вводилися автоматично. На випадок непередбаченої ситуації в операційну була готова терміново прибути бригада італійських анестезіологів.

Як повідомляє джерело, експеримент пройшов успішно. Дослідники мають намір підтвердити його результати в подальших дослідженнях.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.