Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У глибинах Марса може протікати життя

У світі науки 5071 перегляд

Опубліковано - 12.10.2010 10:54 | Всі новини | Версія для друку

У глибинах Марса може протікати життя
У глибинах Марса може протікати життя
Американські вчені з інституту планетології міста Тусона, що вивчили склад скельних порід Марса, дійшли висновку, що в глибинах планети може протікати життя.

Фахівці інституту вивчили хімічний склад скель у центрі кратера, розташованого на північний захід від гігантського марсіанського плато Великий Сирт. Вони виявили в цьому місці гідротермальні корисні копалини, зокрема карбонати - солі вугільної кислоти.

"Поклади карбонатів, які колись існували на глибині шести кілометрів нижче поверхні Марса, виявилися викинуті наверх у результаті влучення метеорита", - пояснює один з учасників дослідження Джозеф Мічальскі.

Карбонати розташовані поруч з гідратованими силікатними мінералами, що мають, на думку вченого, гідротермальне походження.

"Скелі з карбонатів з різних причин тривалий час були Священним Граалем для дослідників Марса", - говорить Мічальскі, - Одна з причин полягає в тому, що на Землі карбонати формуються в океанах і озерах. Те ж саме могло відбуватися і на Марсі - поклади солей вказують на те, що на цій планеті були водоймища", - пояснює учений.

За його словами, карбонати могли утворюватися на дуже великій поверхні давнього Марса, згодом покритій потоками вулканічної лави. По суті, захоплююча історія марсіанської води може бути просто покрита більш молодою лавою.

Нові результати, на думку планетарного геолога, мають важливе значення для відповіді на питання про населеність марсіанської поверхні.

Також Мічальскі уточнює, що наявність карбонатів поруч з гідротермальними силікатами вказує на те, що гарячі джерела існували глибоко в марсіанській корі. Таке середовище за своїм хімічним складом схоже з гідротермальними системами на дні океанів на Землі, в яких існує велике скупчення організмів, які іколи не виходили на поверхню.

"Холод і суха поверхня Марса - незручні умови навіть для мікробів. Якщо ми зможемо ідентифікувати місця, придатні для життя в глибинах Марса, це буде великим кроком вперед для астробіологічних досліджень червоної планети", - підсумував фахівець.

Нагадаємо, раніше Фахівці NASA виявили на кількох знімках поверхні Марса, зроблених камерою HiRISE, встановленою на апараті Mars Reconnaissance Orbiter, темні утворення, що нагадують за формою дерева.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Скільки рабів, стільки ворогів”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.