Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хроніки вільного вибору. Велика кількість бюлетенів та їхній слабкий захист спокушають махінаторів

Вибори-2010 7311 переглядів

Опубліковано - 18.10.2010 13:05 | Всі новини | Версія для друку

Хроніки вільного вибору. Велика кількість бюлетенів та їхній слабкий захист спокушають махінаторів
Хроніки вільного вибору. Велика кількість бюлетенів та їхній слабкий захист спокушають махінаторів
Місцеві вибори цьогоріч вирізнятимуться великою кількістю бюлетенів, що припадатимуть на одного виборця. Це, а ще відсутність надійного захисту бланків можуть спровокувати махінації під час голосування.

На одного українського виборця припадатиме в середньому 5-9 бюлетенів, залежно від того, у якому населеному пункті він проживає. Приміром, у Львові виборець отримає 5 бюлетенів – два до обласних рад, два до районних і список кандидатів на мера міста.

У селах до вже названих списків додадуться ще селищні ради і ще один голова. Розібратися з цією проблемою пересічному виборцю буде дуже непросто, а все через зміну законодавства, заявила у коментарі Deutsche Welle виконавчий директор КВУ у Львівській області Оксана Дащаківська.

"Це означає, що люди не обізнані, можуть недоотримати певну кількість бюлетенів, які згодом можуть використати за певного кандидата чи політичну партію. Це і є основною загрозою",- каже Дащаківська.

Громадянська мережа "Опора" звертає увагу на те, що люди похилого віку у селах можуть просити допомоги у спостерігачів та членів комісії, оскільки будуть розгублені від такої кількості бюлетенів. І це, у свою чергу, провокуватиме порушення.

Не обійдеться і без черг, адже пошук прізвищ у довгих списках займе чимало часу, вважають спостерігачі "Опори".

Виборців більше дозволеного

Проблему підсилить і той факт, що на окремих дільницях виборців є значно більше, аніж дозволено законом. Якщо у законі прописано не більше 2,5 тисяч, то у Львові є багато дільниць, де 3 тисячі і більше виборців, каже Дащаківська.

Загрозливим є і те, що бюлетені матимуть мінімум захисту, бо друкуватимуть їх на замовлення місцевих виборчих комісій і на місцевих друкарнях, додала представниця КВУ. Єдиним захистом фактично буде печатка комісії, каже Дащаківська. Відтак, контроль за друком, довезенням, розпакуванням і видачею потребуватиме пильної уваги всіх учасників виборчого процесу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2010»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Всяке партійне збіговисько складається із неуків і негідників”
Наполеон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.