Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Політика влади поляризує суспільство

Політика 5001 перегляд

Опубліковано - 3.11.2010 10:22 | Всі новини | Версія для друку

Політика влади поляризує суспільство
Політика влади поляризує суспільство
Місцеві вибори в Україні посилили позиції Партії регіонів, але й збільшили розкол в суспільстві через перемогу ультра-націоналістів у деяких західних регіонах.

Такої думки дотримується німецький політолог Андреас Умланд.

Доцент політології Києво-Могилянської академії Андреас Умланд зазначив у розмові з Deutsche Welle, що навіть за попередніми результатами місцевих виборів можна помітити поляризацію політичних настроїв в Україні. Передусім увагу, на його думку, слід звернути на те, що націонал-демократичні партії в деяких регіонах західної України витіснили ультра-націоналісти зі ВО «Свобода». Ця тенденція характерна передусім для Львівщини, Тернопільщини та Івано-Франківщини. «Йдеться про партію, яка є передусім радикально антиросійською. У такий спосіб розкол в українському суспільстві ще тільки посилюється», - каже Умланд.

Кілька причин зростання популярності

Причин для посилення популярності ультра-націоналістів в Україні німецький експерт виділяє кілька. «Це має стосунок до світової економічної кризи, яка сильно зачепила Україну. Свою роль відіграли й конфлікти, а потім і розпад «помаранчевого» табору. Водночас упродовж минулих місяців лідери «Свободи» активно з’являлися в ЗМІ». Умланд переконаний, що часта присутність активних діячів «Свободи» в дискусіях на центральних каналах телебачення зробила значний внесок в успіх партії на виборах.

Звісно, всі ці чинники не спрацювали б за умов продовження сталого євроінтеграційного курсу України. Водночас з початку зміни влади в Україні такий курс помітно послабився. Тобто, як пояснює експерт, європейська інтеграція декларується, однак активного втілення декларацій немає. Натомість звернення України в бік Москви, Росії, відмова від інтеграції в НАТО, які відбуваються з початку президентства Януковича, створили плідний ґрунт для популяризації ультра-націоналістичних ідей.

Діалог можливий?

Попри полярність поглядів Партії регіонів і ВО «Свобода», у цих політичних рухів може бути навіть більше можливостей для діалогу, ніж здається на перший погляд, вважає Умланд. «Багато спекуляцій зосереджені навколо того, що піднесення «Свободи» не обійшлося без таємної допомоги Партії регіонів. Передусім заради того, щоб досягти ще більшого розколу в «помаранчевому» таборі», - каже німецький політолог.

Умланд вказує на те, що поки успіх «Свободи» має регіональний характер. Однак за нинішніх обставин у неї є шанси досягнути й входження до Верховної Ради. Якщо довіряти екзит-полам, то поки в загальноукраїнському масштабі ВО «Свобода» набирає понад 5 відсотків, каже німецький політолог.

«Проблема в тому, що ВО «Свобода» є не просто право-популістською, а правоекстремістською політичною силою. Вона входить до європейського альянсу правоекстремістських партій, разом з такими відомими представниками, як французький «Національний фронт» Жан-Марі ле Пена, Британська національна партія Ніка Ґриффіна, національний рух за нову Угорщину «Йоббік», - каже Умланд. Тому експерт попереджає, що присутність ультра-націоналістів у Верховній Раді може зашкодити міжнародному іміджу України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.