Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені встановили, що квазари обігрівають Всесвіт

У світі науки 13300 переглядів

Опубліковано - 4.11.2010 18:02 | Всі новини | Версія для друку

Вчені встановили, що квазари обігрівають Всесвіт
Вчені встановили, що квазари обігрівають Всесвіт
Квазари - чорні діри, розташовані в центрі деяких галактик, - виконували функцію “обігрівачів” для молодих Всесвітів.

Такий висновок зробила група дослідників, що опублікувала статтю в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society. Коротко про роботу пише портал Space.com.

Чорні діри володіють величезною масою, і їхнє гравітаційне тяжіння "не відпускає" навіть світло - тому спостерігати ці об'єкти безпосередньо не можна. Проте матерія, попадаюча у чорну дірку, розігрівається до дуже високих температур, і починає випромінювати у різних частотних діапазонах. По присутності цього випромінювання вчені судять про наявність чорної діри, зокрема квазара.

Автори нового дослідження використовували квазари для дослідження властивостей міжзоряного газу, що заповнює Всесвіт. Учені працювали з даними, зібраними телескопами гавайської обсерваторії Кека. Астрономи аналізували характеристики випромінювання, що випупромінюється квазарами, - коли воно проходило крізь хмари газу, його параметри змінювалися, і по цих змінах учені змогли уявити, зокрема, яка була температура газу в молодому Всесвіті.

Виявилось, що в період з 12 до 10 мільярдів років тому температура міжзоряного газу, що заповнює Всесвіт, різко зросла - з 8 тисяч до 12 тисяч градусів Цельсія. Оскільки Всесвіт в цей час розширювався з дуже високою швидкістю, газ повинен був остигати. Вчені припустили, що його нагрів відбувався завдяки "роботі" квазарів. Високоенергетичне ультрафіолетове випромінювання, що виппромінюється ними, вибивало електрони з атомів гелію в газових хмарах. Ці електрони, у свою чергу, стикалися з іншими атомами, і у результаті весь об'єм газу розігрівався.

Нещодавно інша група учених представила теоретичні обгрунтування ще одного процесу, що імовірно відбувався в молодому Всесвіті. Дослідники припустили, що після Великого вибуху (точніше, через 10-43 секунди) Всесвіт впродовж надзвичайного короткого проміжку часу знаходився в стані хаосу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.