Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Янукович назвав Голодомор Армагедоном і національною трагедією

Влада 3407 переглядів

Опубліковано - 27.11.2010 00:13 | Всі новини | Версія для друку

Янукович назвав Голодомор Армагедоном і національною трагедією
Янукович назвав Голодомор Армагедоном і національною трагедією
Глава держави зауважив, що в Україні за часів незалежності немало сподіяно і чиниться задля увічнення пам’яті загиблих.

Голодомор 1932-33 років на Україні був Армагедоном і національною трагедією, заявив Президент Віктор Янукович у зверненні до українського народу в День Пам'яті жертв Голодомору. Він зазначив, що доземно вклоняється пам’яті невинно убієнних Голодомором.

"Навіть сьогодні трагедію 1932 - 1933 років важко осмислити. То був справжній Армагедон, коли люди од голоду втрачали людське", зазначив Янукович. За словами президента, це національне нещастя, яке поглинуло мільйони безневинних, не підлягає забуттю.

Глава держави зауважив, що в Україні за часів незалежності немало сподіяно і чиниться задля увічнення пам'яті по убієнних Голодомором, встановлюються поминальні знаки, пам'ятки і навіть цілі меморіали. "Найбільше дотикають серце пам'ятки і пам'ятники, зведені за народним звичаєм - на кошти, зібрані громадою. Це давня українська традиція", - сказав Янукович.

Він нагадав, що перший такий поминальний Хрест, ще задовго до урядових рішень, був освячений 12 серпня 1990 року за повним православним ритуалом, в присутності десятків тисяч мирян, гостей з усієї України та із-за кордону, під Лубнами, біля Мгарського монастиря. Там же, за козацьким звичаєм, було насипано курган скорботи і зведено Великий вічовий дзвін над трасою Київ-Харків під Лубнами, біля Мгарського монастиря при багатотисячному велелюдді. Відтоді щороку відбуваються там панехіди.

"Сталося це, повторюю, ще до урядових рішень. Далі держава взяла на себе ту справу. І це - до її честі", - зазначив Янукович.

"Однак, на коли ці печальні учти почали йти конвеєром, коли деякі, з дозволу сказати, "вчені" на численних імпрезах і "круглих столах" легко перекидаються мільйонами загиблих з голоду - від 3 млн. - до 5 млн. - до 7 млн., а то й більше - то це вже кощунство Адже смерть навіть однієї людини - це невідшкодована втрата не тільки для рідних, а й для Космосу. То чи можна скидати на рахівниці мільйони, як щось таке собі, не суттєве. Це - непростимий гріх", - заявив Янукович.

За його словами, треба, нарешті, піти за принципом - "на сьогодні доведено на основі документів і спогадів очевидців стільки-то. Пошуки ведуться далі, згідно з якими і буде уточнюватися ця важка цифра".

Президент, проте, підкреслив, що у скорботні дні йому не хотілось би вдаватися до критичного аналізу. Однак, за його словами, ми зобов'язані говорити правду і тільки правду, "аби скороспілими викладками не здевальвувати сакральність вселюдського горя".

"Ще раз усі разом вклонімося пам’яті невинно убієнних жертв Голодомору і пообіцяємо, що зробимо все, аби подібне жахіття ніколи не нависло чорним крилом над Україною!", - зазначив президент.

Нагадаємо, 27 листопада Україна вшановуватиме пам'ять мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.