Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Венеціанська комісія порадила внести зміни у Конституцію України

Політика 4591 перегляд

Опубліковано - 30.11.2010 13:47 | Всі новини | Версія для друку

Венеціанська комісія порадила внести зміни у Конституцію України
Венеціанська комісія порадила внести зміни у Конституцію України
Венеціанська комісія рекомендує Україні продовжити конституційну реформу шляхом внесення змін до Основного Закону через Верховну Раду.

Про це повідомив директор-секретар Венеціанської комісії Томас Маркет сьогодні на прес-конференції у Києві за результатами місії Венеціанської комісії з оцінки ситуації в Україні після скасування Конституційним Судом політичної реформи 2004 року.

«Такі процедури змінюються демократичним шляхом. Тобто Верховна Рада має затвердити зміни до Конституції двома третинами голосів. В Україні відбулося не так, а Конституція була змінена рішенням Конституційного Суду. Отже, було б бажано, щоб ситуація на цьому не зупинялась і продовжувалася б далі з конституційною реформою у Верховній Раді і ухвалювалася двома третинами голосів», - сказав Маркет.

Водночас, представник Венеціанської комісії підкреслив, що ця інституція не має повноважень давати оцінку рішенню Конституційного Суду. На його думку, з політичної та демократичної точки зору, скасування реформи Конституційним Судом є не зовсім задовільною ситуацією.

Маркет нагадав, що Венеціанська комісія з самого початку критично ставилася до змін до Конституції, ухвалених у 2004 році, оскільки вважала, що такі зміни призведуть до конфліктів між різними гілками влади. «Але це не означає, що ми захищали повернення до Конституції 1996 року. Водночас, Венеціанська комісія підтримувала зміни, спрямовані на розширення повноважень парламенту, і рекомендувала передбачити більш стримувань і противаг повноваженням Президента. Отже, одна із головних рекомендацій наших експертів – не зупинятися на цьому Україні, а продовжувати демократично конституційну реформу», - сказав він.

Директор-секретар Венеціанської комісії повідомив, що це попередні висновки експертів, які після завершення візиту до Києва будуть зведені у проект остаточного висновку, який буде ухвалюватися на сесії Венеціанської комісії 17-18 грудня.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.