Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені виявили бактерії, які змінюють уяви про життя

У світі науки 6053 перегляди

Опубліковано - 3.12.2010 12:19 | Всі новини | Версія для друку

Вчені виявили бактерії, які змінюють уяви про життя
Вчені виявили бактерії, які змінюють уяви про життя
Фахівці NASA виявили у водах каліфорнійського озера Моно бактерії, в ДНК яких замість фосфору, входить миш’як. Дане відкриття може привести до перегляду таких понять як життя і живе і розширити поле для пошуків позаземного життя.

Про це фахівці NASA заявили під час прес-конференції у четвер, 2 грудня.

На сьогоднішній день вченими доведено, що життя всіх живих істот на Землі - від бактерій до слонів - залежить від шести хімічних елементів: кисню, вуглецю, водню, азоту, фосфору і сірки. Інші елементи, зокрема метали, присутні в живих організмах у слідових кількостях, хоча можуть відігравати критично важливу роль.

Однак, за словами авторів дослідження, бактерії, знайдені у водах солоного озера Моно, здатні вбудовувати в молекули ДНК і РНК миш'як замість фосфору і при цьому нормально функціонувати.

Таким чином вперше вдалося виявити живий організм, у якому відбулася заміна однієї з абсолютно незамінних цеглин життя, як вважалося, що значно розширює рамки дозволеного для живих істот.

За словами автора дослідження Фелісія Вольф-Саймон з астробіологічного підрозділу NASA, відкриття не доводить існування паралельного життя у Всесвіті, проте збільшує ймовірність перебування на інших планетах живих істот.

Вольф-Саймон і її колеги вибрали мешканців озера Моно як об'єкт для вивчення, тому що вода в цій водоймі відрізняється високим вмістом лугів і солей, зокрема - солей миш'яку.

У таблиці Менделєєва миш'як розташований під фосфором і дуже схожий на нього за фізико-хімічними властивостями. Саме через це організм не може відрізнити миш'як від фосфору і дозволяє йому брати участь у процесах обміну речовин.

Нагадаємо, раніше астрофізики побудували чисельну модель розвитку цивілізацій у галактиці Чумацький Шлях і з'ясували, що в умовах, схожих на земні, життя на інших планетах може виникнути і розвиватися.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.