Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Колайдер відтворив Великий вибух

У світі науки 7239 переглядів

Опубліковано - 3.12.2010 16:57 | Всі новини | Версія для друку

Великий адронний колайдер
Великий адронний колайдер
ВАК зобразив Великий вибух, але вчені вже пояснили, що було до “народження Всесвіту”: Великий вибух, на їхню думку, відбувався не раз.

На Великому адронному колайдері отримана кварк-глюонна плазма - стан речовини, що існував у Всесвіті через 0,00000000001 секунди після Великого вибуху. Кварк-глюонна плазма виникла в результаті зіткнень високоенергетичних важких іонів - ядер свинцю.
"Воістину вражає те, як швидко експерименти прийшли до цих складних фізичних результатів", - заявив Серджіо Бертолуччі, директор Європейського центру ядерних досліджень (CERN) по дослідженнях, слова якого наводить прес-служба організації.

Кварк-глюонна плазма - це стан речовини, при якій дрібні частки - кварки і глюони - не притягуються один до одного, і тим самим не з'єднуються в протони, нейтрони або ще якісь атомні ядра. Гаряча кварк-глюонна плазма поводиться, як рідина з дуже низькою в'язкістю (ідеально текуче середовище). Вивчення кварк-глюонної плазми допоможе не тільки зрозуміти, як виглядав Всесвіт відразу після народження, а й вивчити процес формування сучасної матерії.

Зіткнення пучків свинцю в ВАК продовжиться до 6 грудня. Потім колайдер буде зупинений на два місяці для виробництва регламентних робіт.

Великий адронний колайдер - найбільший і найпотужніший у світі кільцевий прискорювач елементарних частинок. Він знаходиться під землею в 27-кілометровому тунелі, що проходить під територіями Швейцарії і Франції недалеко від Женеви в Європейському центрі ядерних досліджень (CERN).

Активна фаза роботи колайдера почалася в кінці травня 2010 року. Чотири детектори гігантського приладу (CMS, ATLAS, ALICE і LHCb) займаються вивченням стану речовини у Всесвіті відразу після Великого вибуху, пошуками бозона Хіггса - частинки, що дає початок масі у Всесвіті, а також пошуком "нової фізики" - явищ за межами Стандартної моделі , панівної сучасної теорії фізики частинок.

Тим часом сама теорія народження Всесвіту в результаті Великого вибуху в даний час ставиться під сумнів деякими фахівцями. Можливо, Всесвіт існував і до нього, а Великий вибух - це всього лише подія, яка знаменує зародження нового циклу життя Всесвіту і регулярно повторюється. Цю теорію висунули професор Оксфордського університету Роджер Пенроуз і професор Єреванського державного університету Ваге Гурзадян.

Прийнято вважати, що Великий вибух стався близько 13,7 млрд років тому, і з нього почалося існування Всесвіту. Через 300 тисяч років після Великого вибуху зародилося реліктове радіовипромінювання. Аналіз його слідів і наштовхнув професорів на їхню теорію.

Посилаючись на дані, отримані WMAP (Wilkinson Microwave Anisotropy Probe - космічний апарат NASA, призначений для дослідження реліктового випромінювання), вони виявили сліди випромінювання, пов'язані з ще більш давнім часом, ніж Великий вибух.

На картах реліктового випромінювання вони знайшли 12 концентричних кіл, з них деякі мають у своєму складі до п'яти кілець. Поділ кола на п'ять кілець означає, що в період існування об'єкта, який відображає це коло, було відзначено п'ять масштабних подій.

Концентричні кола виникають навколо галактичних скупчень. На думку Пенроуза і Гурзадяна, кола стали відображенням надзвичайно потужних гравітаційних хвиль радіації, викликаних зіткненнями гігантських чорних дір. Відбулися ж ці зіткнення в "попередній вічності" - до Великого вибуху.

Це означає, що Всесвіт переходить з однієї "вічності" в іншу, що супроводжується зіткненнями надгігантських чорних дір і Великими вибухами.

У кінцевому рахунку чорні діри поглинуть всю матерію у Всесвіті, вважає професор Пенроуз. Зі знищенням матерії залишиться лише енергія. А вона, у свою чергу, викличе новий Великий вибух і нову "вічність".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю ”
Овідій

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.