Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені з’ясували як равлики захищаються від змій

У світі науки 5467 переглядів

Опубліковано - 8.12.2010 15:49 | Всі новини | Версія для друку

Вчені з’ясували як равлики захищаються від змій
Вчені з’ясували як равлики захищаються від змій
Учені з Японії і Тайваню довели, що певний напрям закрутки раковини равликів Satsuma забезпечує молюскам надійний захист від змій.

Всі равлики одного роду звичайно мають якийсь один тип мушлі. Вона може бути або правозакручена, або левозакручена. У випадку наземних равликів Satsuma правило не працює. У цей рід входять види з різними варіантами закрутки.

Перемиканням між двома варіантами управляє лише один ген, який вважається відоутворювальним. Незважаючи на це, скласти задовільний опис примітивного процесу видоутворення не вдавалося.

Правозакручені Satsuma не можуть спарюватися з левозакрученими. Це має перешкоджати поширенню равликів з "неправильним" лівим типом закрутки. Очевидно, левозакручена мушля давала тваринам якусь важливу перевагу, яка компенсувала всі її недоліки.

Автори зібрали свідчення того, що вирішальну роль тут зіграв захист від хижаків - змій сімейства Pareatidae. Більшість равликів має правозакручена мушлю. Змії в процесі еволюції адаптувалися до цього. На правій стороні щелепи в них значно більше зубів, ніж на лівій. Для лівозакручених Satsuma така спеціалізація хижаків вигідна.

В експерименті з японськими зміями Pareas iwasakii, яким згодовували равликів, загинули абсолютно всі правозакручені молюски. А 87,5% нападів на равликів з лівого закруткою закінчилися невдачею.

Географічний розподіл видів Satsuma також підтверджує висновки вчених. На складеній ними карті практично всі області проживання лівозакручених видів равликів потрапляють в область розповсюдження змій Pareatidae.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Свобода, якщо вона пустила коріння, швидко зростає”
Джордж Вашінгтон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.