Аратта - На головну

1 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Створено сайт для розрахунку наслідків від падіння на Землю метеоритів

У світі науки 5612 переглядів

Опубліковано - 20.12.2010 05:30 | Всі новини | Версія для друку

Скріншот Impact: Earth!
Скріншот Impact: Earth!
Астрономи створили сайт Impact: Earth!, який дозволяє розраховувати наслідки від падіння на Землі метеоритів.

Користувачі можуть самостійно задавати деякі параметри падаючих на планету небесних тіл - зокрема, діаметр метеорита і його щільність, а також швидкість руху і кут, під яким він входить в атмосферу, повідомляє Lenta.ru.

Ресурс Impact: Earth! видає інформацію про потужність вибуху, силу виникаючих цунамі і землетрусів, діаметр кратера, що залишається від удару, та інше.

За словами розробників сайту, точність проведених на ньому розрахунків достатня для того, щоб ресурс могли застосовувати професійні користувачі (наприклад, вчені чи військові), а простий інтерфейс дозволяє працювати з ресурсом практично всім, хто цікавиться.

Метеорити зіштовхуюються із Землею досить часто, проте велика частина з них згорає в атмосфері. Тим не менше, кілька разів в історії планети на її поверхню падало кілька великих небесних тіл. За однією з популярних в науці гіпотез, саме падіння метеорита призвело до вимирання динозаврів і багатьох інших видів живих істот. Крім того, деякі фахівці дотримуються думки, що саме метеорити могли занести на Землю необхідні для виникнення життя молекули.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.