Аратта - На головну

1 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Під мудрим керівництвом Азарова-Януковича ми обігнали Європу! Українці платять за овочі дорожче, ніж європейці

Добробут 4755 переглядів

Опубліковано - 28.12.2010 13:47 | Всі новини | Версія для друку

Під мудрим керівництвом Азарова-Януковича ми обігнали Європу! Українці платять за овочі дорожче, ніж європейці
Під мудрим керівництвом Азарова-Януковича ми обігнали Європу! Українці платять за овочі дорожче, ніж європейці
Стрибок цін на овочеву продукцію в серпні-вересні ц.р., формальним приводом для якого було зниження рівня виробництва і зменшення обсягів пропозиції на ринку, утримує ціни на овочеву продукцію в Україні на рівні, що перевищує ціни в ЄС.

Про це говориться в повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Як відзначають експерти, запобігти подібним проблемам у майбутньому можна за допомогою підвищення ефективності виробництва і вдосконалення інфраструктури.

За даними Держкомстату, в січні-жовтні 2010 р., порівняно з таким самим періодом 2009 р., виробництво картоплі впало на 6,2%, овочів відкритого грунту – на 3,3%. З вигляду незначне падіння виробництва супроводжувалося серйознішим зростанням цін: лише за два місяці – з початку серпня до кінця вересня – закупівельні ціни на картоплю зросли на 29,6%, а капуста подорожчала на 46,7%.

Експерти відзначають, що причина такої непропорційності між виробничими і ціновими показниками полягає в структурних проблемах ринку овочів. Наприклад, 95% картоплі виробляється в господарствах населення, які вже достатньо чутливо реагують на погодні проблеми або навіть інформаційні приводи.

Крім того, збільшення частки сільгосппідприємств не завжди супроводжується впровадженням належних технологій, що веде до коливань продуктивності.

«Якщо врожайність картоплі в господарствах населення порівняно з минулим роком впала на 5,8%, то в сільгосппідприємствах – на 12,4%. У сукупності це призвело до того, що, починаючи з серпня, ціни на овочі поповзли вгору», – вважає експерт УКАБ Тарас Гагалюк. Як наслідок, сьогодні ціни в Україні вже перевищують європейські: середня ціна капусти білокачанної на вітчизняних оптових ринках становить 4,25 грн. за кг, тоді як у Польщі дають 29 євроцентів за кілограм, а це на 28,5% менше, ніж у нас.

На думку Гагалюка, основними причинами такого стану справ є невисока ефективність виробництва овочів в Україні, а також нерозвиненість інфраструктури зберігання, транспортування і збуту.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.