Аратта - На головну

8 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи було життя на Марсі? Питання поки відкрите

У світі науки 5648 переглядів

Опубліковано - 11.01.2011 18:18 | Всі новини | Версія для друку

Чи було життя на Марсі? Питання поки відкрите
Чи було життя на Марсі? Питання поки відкрите
Пошуки органічних сполук на Марсі, які є основним будівельним матеріалом для живих організмів, затягнулися на десятиліття з вини вчених, які самі не повірили у власне відкриття.

Про це пише The Daily Mail.

Ще в 1976 році два американські посадочних модуля Viking, що дослідили грунт на Червоній планеті, зафіксували в ньому наявність органіки, проте тоді експерти NASA вирішили, що вона була принесена цими апаратами з Землі. Якщо б не цей необачний висновок, то між місіями на Марс не було б такої тривалої перерви, і космічна наука могла б просунутися далеко вперед, вважають тепер деякі вчені.

Результати досліджень 34-річної давності були переглянуті після того, як інший американський апарат Phoenix у 2008 році зафіксував на місці своєї посадки на Марсі наявність перхлоратів - найсильніших окисників, які на Землі застосовують, зокрема, для виготовлення вибухових речовин.

У світлі цього відкриття вчені вирішили повторити головний з експериментів місії апаратів Viking, для чого відправилися в пустелю Атакама у Чилі - одне з найбільш посушливих місць на Землі, де умови максимально нагадують марсіанські. Конкретно, як вважають вчені, грунт у цій пустелі аналогічний тому, що на Червоній планеті.

Самі вчені поки як і раніше обережні у судженнях. Вони кажуть, що перегляд результатів колишніх експериментів зовсім не означає, що на Червоній планеті колись існувало життя. Вони лише погоджуються, що нові дані можуть серйозно змінити методику подальших пошуків життя у Всесвіті.

Зараз в NASA розробляють довгострокову програму дослідження Марса, розраховану на наступні два десятиліття.

Область вивчення буде включати дрібнозернисті осадові породи (пил, пісок), крижані шапки на полюсах і такі ділянки, як яри, де колись могла текти вода або досі може просочуватися в грунт.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.