Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Паузи в сидячій роботі зменшують ризик серцево-судинних хвороб краще, ніж спорт

Охорона здоров`я 7115 переглядів

Опубліковано - 13.01.2011 09:34 | Всі новини | Версія для друку

Паузи в сидячій роботі зменшують ризик серцево-судинних хвороб краще, ніж спорт
Паузи в сидячій роботі зменшують ризик серцево-судинних хвороб краще, ніж спорт
Сидячий спосіб життя шкодить здоров’ю. Але головне не скільки часу сидіти, а як часто підійматися, щоб зробити хоча б хвилинну перерву. Це значно зменшує ризик серцево-судинних хвороб. Лише спорту замало.

Команда фахівців на чолі з Женев'євою Хілі з університету в австралійському Квінсленді проаналізували дані понад 4700 людей зі США, яким вже виповнилося щонайменше 20 років.

Усі учасники дослідження носили спеціальний вимірювальний прилад, котрий упродовж тижня фіксував усі їхні рухи. Крім того, вчені перевіряли кров піддослідних на рівень показників, які визначають ризик розвитку серцево-судинних захворювань, зокрема, холестерину, інсуліну тощо. У підсумку всім учасникам вимірювали обсяг талії.

Лише спорту замало

Висновок учених: чим більше часу людина проводить сидячи, тим більше факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань у неї виявляють. Наприклад, широкий обсяг талії, низький рівень „хорошого“ холестерину тощо. Це все стосується і тих, хто регулярно займається спортом. Водночас було виявлено й іншу закономірність: чим частіше піддослідні вставали, роблячи навіть мінімальні паузи під час сидіння, тим тоншою була їхня талія і менший рівень показників ризику у крові.

"25 відсотків людей, які найчастіше вставали, мали в середньому на 4,1 сантиметра менший обсяг стегон, ніж 25 відсотків піддослідних, котрі робили найменше пауз під час сидіння", - повідомила Хілі. Вона радить усім офісним працівникам якомога частіше підійматися зі стільця, роблячи хоча б мінімальні паузи, самих лише рекомендацій займатися спортом замало. Наприклад, здійснювати телефонні дзвінки можна не сидячи, а стоячи, а щось сказати колезі в сусідньому кабінеті краще не в телефонній розмові, а подолавши пішки десяток метрів.

Результати дослідження опубліковано у виданні "European Heart Journal". Період сидіння учасників експерименту становив від 1,8 до 21,2 години на добу. Кількість перерв під час сидіння коливалася від 99 до 1258 упродовж семи днів.

Тим часом результати ще одного дослідження засвідчують, що сидіння перед комп'ютером або перед екраном телевізора упродовж більш як двох годин вільного часу на день значно збільшує ризик інфаркту. Цей ефект не залежить від інших негативних факторів, наприклад, куріння, гіпертонії, ожиріння, низького соціального статусу або обсягів заняття спортом. Такий висновок науковців оприлюднив цього тижня „Journal of the American College of Cardiology“
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.