Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Рембрандт додавав у фарби крохмаль

У світі науки 7903 перегляди

Опубліковано - 4.02.2011 01:37 | Всі новини | Версія для друку

Портрет Ніколаса ван Бамбека. Полотно, олія, крохмаль
Портрет Ніколаса ван Бамбека. Полотно, олія, крохмаль
...А саме крохмаль пшеничний, що робив фарби більш в’язкими, густими і прозорими. Випадок використання (до початку XIX століття) похідних пшениці саме для зміни властивості фарб зафіксований вперше.

Коли спеціаліст з аналітичної хімії з Королівського інституту культурної спадщини в Брюсселі (Бельгія) Яна Саньова й її колеги починали дослідження картин Рембрандта, вони не розраховували виявити що-небудь принципово нове і невідоме. Вивчення образотворчих технік Ремрандта Харменса ван Рейна проводилося незліченну кількість разів, пояснює пані Саньова.

Однак науковців чекав сюрприз, повідомляє “Компьюлєнта”. Масс-спектрометрія вторинних іонів виявила в одному з шарів портрета Ніколаса ван Бамбека, який був написаний 1641 року, а нині зберігається в Королівському музеї витончених мистецтв, невелику кількість свинцевого порошку, змішаного з олією і пшеничним крохмалем.

Вживання перемеленої пшениці або крохмалю з неї як складової частини ґрунтовки полотна або паперу відомо з античності. Однак випадок використання до початку XIX століття похідних цього злаку саме для зміни властивості фарб зареєстрований вперше.
Спектрограма шару полотна Рембрандта
Спектрограма шару полотна Рембрандта
За часів Рембрандта багато художників захоплювалися змішуванням фарбувальних пігментів, лаків та інших інгредієнтів, та й сам майстер не цурався таких експериментів. Нові способи дозволяли змінювати товщину, ступінь блиску і текстуру поверхні. Але через надзвичайну мізерну товщину шарів (до 0,001 мм) виявити в них органічні речовини дуже складно, що підвищує цінність відкриття команди Яни Саньови.

Тепер фахівцям належить з'ясувати, чи використовував Рембрандт пшеничний крохмаль в інших роботах. Наступним об'єктом дослідження стане портрет Агати Бас (дружини згаданого Ніколаса ван Бамбека), написаний у тому ж 1641 році. Завдяки цим дослідженням музейні працівники зможуть забезпечити ідеальні умови зберігання картин.

Результати роботи опубліковані в журналі Analytical Chemistry.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шануй, Україно, святині свої! Бо вони ж – всесвітньої, загальнолюдської ваги; земна цивілізація виросла з них.”
Юрій Шилов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.