Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи є у опозиції шанси оскаржити зміни до Конституції у Конституційному Суді?

Влада 3333 перегляди

Опубліковано - 4.02.2011 14:25 | Всі новини | Версія для друку

Чи є у опозиції шанси оскаржити зміни до Конституції у Конституційному Суді?
Чи є у опозиції шанси оскаржити зміни до Конституції у Конституційному Суді?
Опозиція хоче звернутися до Конституційного суду щодо визнання незаконними останніх змін, згідно з якими парламентські вибори мають відбутися 2012 року, а президентські - 2015-го.

Підстави до оскарження змін до Основного закону України є, адже порушена пряма конституційна норма про те, що депутати мають особисто брати участь у голосуванні за зміни до Конституції, а цього забезпечено не було, що підтверджує незрозуміла ситуація з карткою для голосування депутата Ар'єва та відео зняте у сесійній залі, каже заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук.

На його думку, Конституційний суд, швидше за все, ухилиться від ухвалення рішення або воно буде не на користь опозиції. Водночас експерт переконаний, що Конституційний суд обов’язково має висловитися з цього приводу, аби змусити депутатів дотримуватися законів – ходити на засідання Верховної Ради та особисто голосувати у парламенті. «Потрібно дисциплінувати депутатів. Але опозиції починати треба з себе. Опозиційні депутати також повинні особисто ходити на засідання Ради і не голосувати за інших. Навіть якщо немає перспектив оскарження, то у виховних цілях це подання буде корисним», - Віктор Тимощук. Також він впевнений, що суспільство і ЗМІ мають більше уваги приділяти «прогулам» і незаконному голосуванню депутатів.

Директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран каже, що на якість робити депутатів може вплинути тільки зміна законодавства, аби виборці могли відкликати депутатів-прогульників. Також на думку Тарана, система формування відкритих списків депутатів та ретельний контроль витрат народних обранців могли б змусити парламентаріїв займатися своїми прямими обов’язками і не порушувати закон при голосуванні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.