Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вслід за Тунісом і Єгиптом, в столиці Сербії люди також вийшли на вулиці

Світ навколо нас 4080 переглядів

Опубліковано - 6.02.2011 04:12 | Всі новини | Версія для друку

Сербський “Майдан” в Бєлграді
Сербський “Майдан” в Бєлграді
Найбільший за останній час мітинг опозиційних сил пройшов в суботу в столиці Сербії Бєлграді, - 70 тисяч маніфестантів вимагають проведення дострокових парламентських виборів.

В центрі міста біля будівлі Скупщини (парламенту) зібралися декілька десятків тисяч осіб. Організатором акції виступила Сербська прогресивна партія на чолі з одним з найпопулярніших політиків країни, учасником всіх останніх президентських кампаній Томіславом Ніколичем.

За оцінками поліції, участь в мітингу бере щонайменше 55 тис осіб, але деякі очевидці називають цифру в 70 тис. Демонстрація в цілому носить мирний характер, проте декілька осіб було затримано поліцією, повідомляє NEWSru.ua.

Парламентські вибори в Сербії заплановані на 2012 рік, проте опозиція виступає за їх дострокове проведення.

На думку опозиції чинна влада на чолі з демократом Борісом Тадичем не справляється з рішенням економічних, соціальних і зовнішньополітичних проблем, з якими зіштовхнулась Сербія. Останнім часом в країні пройшла низка страйків - поліція, таксисти і шкільні вчителі вимагали підвищення заробітної плати.

Ніколич згадав недавні вуличні протести в Тунісі і Єгипті і заявив, що уряди по всьому світу починають розуміти, що необхідно прислухатися до думки народу.

Популярність націоналістської опозиційної партії Николіча в Сербії в останні місяці росте. Це викликано складною економічною ситуацією в країні, що все ще намагається відновитися від наслідків світової економічної кризи. Високий рівень інфляції, безробіття і бідності викликає у народу незадоволеність політикою проєвропейського уряду Сербії.

Одним з пріоритетів організаторів маніфестації було забезпечення безпеки під час заходу. За їх словами, в охороні правопорядку задіяно порядка десять тисяч чоловік - сил власної безпеки і поліцейських.

У центр Бєлграда стягнуті великі сили поліцейського спецназу і техніки для розгону натовпу. На інших площах міста також виставлені поліцейські кордони. Автомобільний рух по ряду центральних вулиць перекритий.

Не дивлячись на те, що ситуація в Сербії багато в чому нагадує ситуацію в Україні, представники Партії Регіонів упевнені (а на нашу думку, просто втратили інстинкт самозбереження через запаморочення від влади і власного "бєспрєдєла" - прим. “Аратти”), що єгипетські події не можуть повторитися в Києві.

Нагадаємо, масові антиурядові демонстрації в Єгипті не стихають вже більше тижня. У вівторок Мубарак, керівник країни вже майже 30 років, заявив, що залишить свою посаду після чергових президентських виборів у вересні цього року і не висуватиме свою кандидатуру на шостий термін. Проте демонстранти продовжують добиватися негайної відставки президента.

Захвилювалася й Туреччина. На вулиці Стамбула вийшли кілька тисяч людей. Поки що – на підтримку бунтарів у Єгипті. А ось на площі Кізілай у центрі Анкари щонайменше 10 тисяч маніфестантів, переважно студентів, намагалися прорватися до Парламенту. До них приєдналися опозиційні депутати, які вважають незаконним скорочення мінімального розміру зарплати для молоді й заборону брати на роботу людей без полісу соціального страхування. Демонстранти билися з поліцією і жбурляли каміння. Та відповіла водометами і сльозогінним газом. Є поранені. Оглядачі кажуть: не слід очікувати, що ці студентські виступи переростуть у такі ж масштабні, як у Єгипті. Економіка Туреччини демонструє стрімке зростання, такого рівня соціального невдоволення там немає.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки осягнувши минуле, люди будуть здатні на пророцтва, що спрямовані в майбутнє”
Дмитро Волкогонов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.