Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені знайшли спосіб прискорити процес «зчитування» ДНК у десятки разів

У світі науки 4824 перегляди

Опубліковано - 10.02.2011 05:08 | Всі новини | Версія для друку

Вчені знайшли спосіб прискорити процес «зчитування» ДНК у десятки разів
Вчені знайшли спосіб прискорити процес «зчитування» ДНК у десятки разів
Вчені знайшли принципово новий метод розшифровки послідовностей ДНК. Завдяки інноваційному підходу, швидкість розшифровки збільшується в десятки разів.

Нова розробка біотехнологічної компанії Pacific Biosciences інакше аналізує ланцюжок ДНК. Вона визначає послідовність індивідуальних молекул ДНК, а не усереднює дані, що отримано з розшифровки сукупності молекул.

Метод, яким експерти всього світу визначають послідовність фрагментів ДНК, полягає у визначенні послідовності маленьких шматочків ДНК, а потім з'єднання їх в єдине ціле. Нова технологія дозволяє вивчати шматочки довжиною близько 1,5 тисяч нуклеотидів (клітинок, з яких складається ДНК). Сучасні методики можуть «результувати» відрізками в десять разів меншого розміру.

Польовий тест технологія пройшла на п'ятьох штамах холерних вібріонів Vibrio cholerae. Послідовності ДНК цих штамів вже не одноразово розшифровували, й у ередньому на цей процес був потрібен тиждень. Винахід Pacific Biosciences впорався з роботою менш ніж за п'ять годин.

Найбільш серйозним і поки що єдиним виявленим недоліком є низька точність одержуваних результатів. Її рівень не перевищує 85%. У той же час, сучасні вимоги до аналізу ДНК не допускають результату з рівнем точності нижче 99%. Низька точність є наслідком того, що в рамках придуманої Pacific Biosciences технології „зчитуються“ окремі молекули ДНК. Автори відзначають, що точність можна значно підвищити, якщо «зчитувати» досліджувану послідовність вдруге. Незважаючи на те, що при повторному зчитуванні час розшифровки зросте, воно все одно буде на порядок швидше методик, які існували раніше.

Розробники нового методу стверджують, що до 2013 року з його допомогою можна буде розшифрувати людський геном за 15 хвилин — зараз цей процес займає, в середньому, місяць.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, який сприймає трактування своєї історії очима сусіда”
Фрідріх Ніцше

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.