Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Куди прямуємо? Частково вільна Україна

За право людини 4527 переглядів

Опубліковано - 10.02.2011 10:17 | Всі новини | Версія для друку

Такою була Україна за часів Кучми
Такою була Україна за часів Кучми
Українські експерти вважають, що Україна стала лише “частково вільною”.

За підсумками опитування 63 незалежних фахівців, в Україні відбувається згортання громадянських свобод та демократії. Влада спростовує ці закиди.

Україна вже майже повернулась у 2004-й

За десятибальною шкалою, яка охоплює режими від повністю диктаторського до повністю демократичного, опитані Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва експерти оцінили ситуацію в Україні після першого року правління Віктора Януковича у 4,75 бали. Це дещо вище, ніж оцінка останнього року правління президента Леоніда Кучми.

Монополізація судової системи виконавчої владою внаслідок прийняття закону про судоустрій, деградація принципу рівності перед законом і судами, контроль владою основних засобів масової інформації та утиски свободи слова – такими експерти вважають наслідки першого року правління Віктора Януковича.

Вони угледіли "політизацію діяльності" СБУ, міліції й прокуратури, звуження права на захист від свавілля влади, зростання кількості довільних арештів. Серед інших діагнозів: скорочення економічних свобод і свободи підприємництва, посилення тиску податкових органів, зменшення прозорості місцевих виборів, свободи вибору і права бути обраним.

Опозиція "слабка та дезорієнтована"

Експерти відзначили появу перших політв'язнів і звуження свободи опозиційної діяльності. Вразливим місцем сьогоднішньої демократії опитані назвали слабку, дезорієнтовану опозицію і відсутність авторитетного лідера, який відповідав би вимогам сучасності. Тиск на право віросповідання і світогляду, згідно з думкою експертів, виявився, насамперед, в "експансії Московського патріархату, наданні державних привілеїв московському православ'ю за умов переслідування Української православної церкви Київського патріархату".

Опитування засвідчило ігнорування владою законів і Конституції, нерівність всіх громадян перед законом, фактичне стирання відмінностей між гілками влади, концентрація влади у президента і, як наслідок, "ручне управління країною" за відсутності реальних важелів впливу на владу. Результатом цього, на думку експертів, стала "тотальна корупція державного механізму на всіх його рівнях".

Розвиткові демократії заважає, на думку експертів, ще й нерозвинене громадянське суспільство. Тільки воно, як вважають опитані, сьогодні здатне запобігти сповзанню України в авторитаризм. Водночас директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський вважає, що громадянському суспільству "складно протистояти всій правоохоронній системі, особливо якщо вона діє поза правовим полем".
Такою Україна стала за часів Януковича
Такою Україна стала за часів Януковича
Влада прикривається Савіком Шустером

Яворський повідомив про зростання проявів невмотивованого застосування сили міліціонерами. І що за минулий рік було зафіксовано вдвічі більше смертних випадків затриманих у райвідділах міліції. За даними Яворського, минулого року різко зросла кількість заборон на мирні зібрання громадян з боку міліції, а суди забороняли їх частіше, ніж за кілька попередніх років.

Єдиним вільним простором в українських ЗМІ лишився Інтернет, повідомила директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар. А от провідні українські телеканали, які належать олігархам, за її словами, були "швидко і без опору" взяті під контроль владою.

Тим часом представник президента у Верховній Раді, член фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко заявив, що в Україні немає утиску свободи слова та цензури ЗМІ. На доказ цього він повідомив про політичні ток-шоу, одне з яких "перейшло на Перший національний канал" (Шоу Савіка Шустера - уточнення DW). І назвав це свідченням того, що "держава зацікавлена в існуванні демократії і критики". Натомість учасники презентації опитування незалежних експертів зазначили, що телевізійні ток-шоу "не досліджують проблеми, що хвилюють суспільство, а лише проблеми самих політиків".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.