Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Провладна структура при уряді вирішила, що стипендія - благо для обраних

Добробут 4958 переглядів

Опубліковано - 28.02.2011 11:11 | Всі новини | Версія для друку

Провладна структура при уряді вирішила,  що стипендія - благо для обраних
Провладна структура при уряді вирішила, що стипендія - благо для обраних
Члени Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту погодилися з пропозицією Міносвіти виплачувати стипендію лише студентам-пільговикам, а також у вигляді академічного заохочення.

ХХII колегія Всеукраїнської студентської ради при Міносвіти відбулась в Києві 25-26 лютого. У ній взяли участь перший заступник міністра освіти Євген Сулима, ректор Київського національного університету ім. Шевченка (КНУ) Леонід Губернський, а також близько 50 лідерів студентського самоврядування з усіх регіонів України.

На початку засідання Сулима запропонував обговорити питання виплат стипендій.

«Вважаю недоцільними розмови про підвищення стипендії. Спочатку потрібно визначитися, що таке стипендія: соціальна виплата всім студентам або мотивація кращих студентів, як у вишах Європи», - сказав він.

Сулиму підтримав голова Молодіжної незалежної профспілки Антон Дмитрієв.

«Шановні студенти, а чому держава взагалі має платити стипендії в умовах кризи? Давайте знизимо стипендії і переглянемо навчальні плани, щоб дати можливість студентам самим працювати! », - запропонував він.
З усіх присутніх проти виступив тільки студент другого курсу магістратури КНУ Олександр Шабелюк.
«Студент не повинен працювати, а повинен вчитися, а держава зобов´язана забезпечити йому для цього всі умови», - сказав він.

«Але ви ж не заперечуєте, щоб держава підтримувала обдаровану молодь?», - запитав Сулима і, не дочекавшись відповіді, запропонував виплачувати стипендію лише пільговикам, наприклад студентам із малозабезпечених сімей, а також як заохочення за наукові досягнення.

Сулима закликав студентів вносити конструктивні пропозиції щодо механізму розрахунку стипендій і рекомендував направляти їх або в МОН, або ректорам вишів.

Нагадаємо, Всеукраїнська студентська рада була створена 29 травня 2005 як консультативно-дорадчий орган при Міносвіти. Головне завдання ради - забезпечення конструктивної взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування з органами студентського самоврядування вишів України.
Довідка. Розмір щомісячної стипендії студентів-бюджетників становить в профтехучилищах 200 грн, у вишах I-II рівня акредитації - 400 грн, у вишах III-IV рівня акредитації - 530 грн. Студенти-пільговики, зокрема діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, отримують стипендію у розмірі 550 грн у профтехучилищах та 1160 грн у вишах.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.