Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Доповідачі ПАРЄ побачили в Україні загрозу авторитаризму

Світ навколо нас 4015 переглядів

Опубліковано - 11.04.2011 11:55 | Всі новини | Версія для друку

Доповідачі ПАРЄ побачили в Україні загрозу авторитаризму
Доповідачі ПАРЄ побачили в Україні загрозу авторитаризму
Доповідачів моніторингового комітету ПАРЄ непокоїть робота над новим виборчим законодавством України, лише «відносна» незалежність судів та невиконання рішень Європейського суду.

Готуючи черговий звіт щодо виконання Україною зобов’язань перед Радою Європи, члени моніторингового комітету вирішили відвідати кілька регіонів країни.

Першою стала Львівщина, де впродовж двох днів представники ПАРЄ провели зустрічі з політичними партіями, місцевою владою, громадськими організаціями.

Україна є об’єктом моніторингу чи не найдовше – близько 10 років, констатувала доповідач Марієтта де Пурбе-Лундін, представляючи в Львові результати моніторингу.

Загроза авторитаризму

Цього разу члени комітету розкритикували роботу над новим виборчим законодавством.

«Складається враження, що влада не надто охоче долучає до цього процесу всіх учасників і сподівається зробити все на своє бачення, на свій лад», - каже Марієтта де Пурбе-Лундін. Раніше Рада Європи заявляла про потребу для України уніфікованого виборчого законодавства для виборів усіх рівнів.

Доповідачі наголосили, що вітають наміри української влади реформувати конституцію, оскільки варіант 1996 року, до якого повернулась Україна, веде до авторизації влади, що викликає занепокоєння у ПАРЄ.

Не менш важливою проблемою для України залишається виконання рішень Європейського суду, зауважила Марієтта де Пурбе-Лундін: «Громадяни мають право на пільги чи соціальні виплати, це право є підтверджене судовими рішеннями, але допомоги не виплачують».

Потрібен міжпартійний діалог

Доповідач ПАРЄ переконана, що політичні партії в Україні повинні налагодити діалог, а не сваритися. Приміром, на Львівщині політичні осередки заявили про готовність співпраці між собою, якби не тиск з боку центрального керівництва, каже Марієтта де Пурбе-Лундін. І додає: «Це могло б стати прикладом для національного рівня».

Місцеві органи поскаржилися представникам ПАРЄ на потребу розширення повноважень місцевого самоврядування та несправедливий розподіл державного бюджету.

Доповідачі повідомили, що повний звіт щодо ситуації в Україні комітет підготує не швидше наступного року, адже планує відвідати ще чотири регіони країни. Утім, результати цього візиту будуть усно представлені комітету вже цього тижня, а висновки оприлюднять.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.