Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені виявили, що Африка наповзає на Європу

У світі науки 5379 переглядів

Опубліковано - 14.04.2011 18:16 | Всі новини | Версія для друку

Вчені виявили, що Африка наповзає на Європу
Вчені виявили, що Африка наповзає на Європу
Європейські геофізики вважають, що Африка починає повільно наповзати на Європу.

Ці два континенти зближуються, і протягом багатьох мільйонів років північний край африканської тектонічної плити заходив під європейську. Проте цей процес зрештою припинився, і зараз спостерігається початок зворотного процесу.

Як було оголошено на конференції Європейського союзу геологічних наук. Це може призвести до виникнення нової зони сабдукціі або руху по розлому, що є надзвичайно рідкісним і дуже цікавим явищем.

Під поверхнею Середземного моря холодні щільні породи північного краю Африки практично повністю занурилися під край Євразійської плити, на якій лежить Європа.

Геологічна структура та історія Середземноморського басейну дуже складні. Вчені з Утрехтського університету вважають, що ті частини африканської плити, які занурилися під євразійську плиту, відломилися і занурюються зараз в мантію Землі.

Фрагменти євразійської плити, заповнюючи розрив, рухаються на південь через Середземне море. Комп'ютерні моделі підказують, що кінцевим результатом цього процесу може стати нова сабдукція чи рух по лінії розлому в протилежному, ніж раніше, напрямку.

Це, зокрема, підтверджується сейсмологічними спостереженнями недавніх землетрусів.

Як говорить професор Рінус Вортел з Утрехтського університету, "ми дивимося на те, як рухаються гірські породи під час землетрусів, і бачимо, що площини розломів йдуть у південному напрямку".

Приклад могутньої сили такого тектонічного процесу дав катастрофічний землетрус у Японії і породжене ним цунамі. Проте геологія Середземноморського басейну абсолютно інша.

Тим не менше, серед європейських геофізиків висловлюються побоювання, що європейські країни не приділяють належної уваги створенню континентальної системи попередження про цунамі.

На конференції професор Стефано Тінто з Університету Болоньї заявив, що країни ЄС вклали в дослідження цунамі всього 8 мільйонів євро за останні п'ять років.

За той же період тільки Німеччина витратила 55 мільйонів євро на створення такої системи раннього попередження для Індонезії.

Хоча в цілому в Середземноморському басейні не трапляється настільки катастрофічних тектонічних подій, як в Тихоокеанському районі, тим не менш, тут відбувалися землетруси силою понад 8 балів, як наприклад, на Криті в 1303 році, коли цунамі зруйнували міста Олександрію та Геракліон.

Підтвердження того, що європейська тектонічна плита занурюється під африканську, допоможе вченим краще моделювати тектонічні процеси в регіоні і точніше оцінювати ризик землетрусів і цунамі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.