Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українські генетики встановили зв’язок між радіоопроміненням і мутацією потомства

У світі науки 4935 переглядів

Опубліковано - 26.04.2011 18:33 | Всі новини | Версія для друку

Українські генетики встановили зв’язок між радіоопроміненням і мутацією потомства
Українські генетики встановили зв’язок між радіоопроміненням і мутацією потомства
Українські генетики разом із французами прийшли до висновку, що, чим раніше майбутній батько породив потомство після отримання радіації, тим вищий ризик розвитку мутації у його дітей.

Про це повідомив директор Інституту педіатрії, акушерства та гінекології України, академік Юрій Антипкін.

"Нас цікавило, яке потомство народжується у тих, хто отримав ту чи іншу дозу опромінення. І ми виявили, що ризик спадкових мутацій виникає тоді, коли ліквідатор аварії відтворює потомство в перші місяці після закінчення робіт з ліквідації наслідків аварії на АЕС", - сказав Антипкін.

Директор інституту також додав, що, якщо ліквідатор планує відтворити потомство у більш пізні терміни, то ризик мутацій у потомства мінімальний. "Цей факт українські та французькі генетики відкрили разом", - сказав академік.

Нагадаємо, раніше доктори сільськогосподарських наук, професори Валерій та Тетяна Глазко у своїй статті для ZN.UA написали, що реальні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС для популяцій людини будуть доступні для аналізу до 2025-2026 року, оскільки покоління, що потрапило під прямий вплив радіації , тільки почало створювати сім'ї та народжувати дітей.

Сьогодні, 26 квітня, виповнюється рівно 25 років з дня найбільшої ядерної катастрофи у світі - аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

О 1:23 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці найбільшої на той час атомної електростанції в Радянському Союзі відбувся вибух, який повністю зруйнував реактор.

У результаті вибуху в атмосферу було викинуто 190 тонн радіоактивних речовин. 8 зі 140 тонн радіоактивного палива реактора опинилися в повітрі. Експерти зазначають, що сумарний викид радіоактивних матеріалів склав 50 млн кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих у 1945 році на Хіросіму. Радіоактивними нуклідами було забруднено більш ніж 145 тисяч кв.км території України, Білорусі та Росії.

Тим не менш, населення попередили про небезпеку зараження з великим запізненням. Перше офіційне повідомлення по телебаченню зробили лише 28 квітня. Після аварії понад 115 тисяч чоловік були евакуйовані з 30-кілометрової зони. Крім того, для ліквідації наслідків катастрофи було мобілізовано понад 600 тисяч чоловік.

Чорнобильську АЕС повністю закрили 15 грудня 2000 року, проте саркофаг, побудований над четвертим енергоблоком, поступово руйнується. У зв'язку з цим було прийняте рішення про будівництво нового об'єкта Укриття. 19 квітня 2011 року в Києві відбулася Донорська конференція, за результатами якої на будівництво нового саркофага було зібрано близько 550 млн євро.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Свобода, якщо вона пустила коріння, швидко зростає”
Джордж Вашінгтон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.