Аратта - На головну

1 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Корупція в Україні: від хаотичної до системної

Захист держави 8461 перегляд

Опубліковано - 4.05.2011 14:12 | Всі новини | Версія для друку

Корупція в Україні: від хаотичної до системної
Корупція в Україні: від хаотичної до системної
Попри запевнення влади у відданості боротьбі з корупцією, хабарництво в Україні змінює свою форму, але не сутність. Це робить його ще більш небезпечним для держави, переконані експерти.

Очікується, що на проблему корупції в Україні експерти знову звернуть увагу в середу, в рамках прес-конференції «Україна прямує до клептократії чи живе у ній вже котрий рік?» Одна з учасниць заходу – Ірина Бекешкіна, директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, каже, що під терміном "клептократія" в сучасній Україні так і слід розуміти «владу крадіїв».

Бекешкіна нагадала, що нинішня українська влада не намагалася спростувати закиди в корумпованості, які надходять з боку міжнародної громадськості. Водночас можновладці в Україні пробують позиціонувати себе як борців з корупцією й усіляко наголосити на досягнутих успіхах. Утім, зазначила Бекешкіна, корупція – «не лише хабарі, які беруть з водіїв ДАІшники», а й продаж місць у партійних виборчих списках, а також «відкати», про які всі говорять, але від того нічого не змінюється».

Корупція пронизує все суспільство

За спостереженням експерта, корупція пронизує українську державу й суспільство знизу догори і є найбільш небезпечною річчю для держави. Країна, де панує клептократія, ніколи не стане успішною, впевнена Бекешкіна. Адже клептократія, за словами фахівця, провокує економічне загнивання, унеможливлює чесну конкуренцію і приваблення іноземних інвестицій, робить власність незахищеною і примушує навіть великий бізнес платити гроші за його відносно спокійне існування і діяльність.

Бекешкіна не виключила, що до певної міри хабарництво зазнає тиску з боку влади. Зокрема «ті, хто стикається з представниками влади на різних рівнях», сьогодні кажуть, що брати хабарі стало небезпечно. З цієї причини беруть нині більше, бо до суми хабара додається ще й плата за ризик, пояснює експерт.

«Дозволена» корупція

На думку Бекешкіної, боротьба нинішньої української влади з корупцією схожа більше на зміну форми корупції: «Зараз намагаються корупцію систематизувати: відсікти знизу і залишити лише «дозволену» корупцію».

Таку форму корупції, яка і надалі передбачає "відкати" державним чиновникам, тендери з одним учасником та інше, є, як вважає Бекешкіна, ще більш небезпечною. Адже, як пояснила експерт, така корупції «проникає в саму тканину держави».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Свобода, якщо вона пустила коріння, швидко зростає”
Джордж Вашінгтон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.