Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені розкрили ще одну таємницю організму людини

У світі науки 4606 переглядів

Опубліковано - 20.05.2011 16:23 | Всі новини | Версія для друку

Вчені розкрили ще одну таємницю організму людини
Вчені розкрили ще одну таємницю організму людини
Вчені з’ясували, як око розрізняє тонкі деталі кольорів зображень. Виявилося, що цей процес грунтується на невідомому раніше механізмі позитивного зворотного зв’язку в сітківці, пишуть вчені в журналі PLoS ONE.

Один з ключових процесів, що визначає здатність до зору - це розрізнення темних і світлих об'єктів, або контрастний зір. Він підтримується за рахунок механізму негативного зворотного зв'язку, що працює між сусідніми клітинами сітківки.

Клітини, що залягають прямо під поверхнею сітківки, отримують сигнал від фоторецепторів (паличок і колбочок), і, в тому випадку, якщо око бачить темну пляму, фоторецептори виділяють глутамат, який призводить до деполяризації мембран цих клітин і вони стимулюють припинення викиду глутамату сусідніми фоторецепторами. У результаті око бачить не розмиту пляму, а пляму з чіткими кордонами.

Побічним ефектом цього процесу повинна була б стати втрата здатності ока розрізняти дрібні деталі - проте цього не відбувається.

Автори нової роботи з'ясували, що темні об'єкти стимулюють додатковий викид глутамату самими фоторецепторами і їх найближчими сусідами. Такий місцевий позитивний зворотний зв'язок дозволяє оку розрізняти дрібні деталі, не розмиваючи при цьому межі темної плями.

Дослідники вважають, що досі їм не вдавалося виявити цей механізм у дуже добре вивченому об'єкті - сітківці, з тієї причини, що він дуже легко руйнується навіть при мінімальній підготовці препарату для дослідження.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Свобода, якщо вона пустила коріння, швидко зростає”
Джордж Вашінгтон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.