Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Приватизація енергогенеруючих підприємств - гарантія півищення тарифів

Економіка 5304 перегляди

Опубліковано - 27.05.2011 09:21 | Всі новини | Версія для друку

Приватизація енергогенеруючих підприємств - гарантія півищення тарифів
Приватизація енергогенеруючих підприємств - гарантія півищення тарифів
Основна мета приватизації теплової генерації й обленерго – залучення інвестицій в модернізацію теплових енергоблоків і енергорозподільчі мережі, що її має забезпечити новий інвестор.

Таку думку в коментарі УНІАН висловив аналітик інвестиційної групи «АРТ Капітал» Станіслав Зеленецький.

Водночас він вважає, що сама по собі приватизація не буде запорукою гарантій капітальних вкладень. «Для цього держава на початковому етапі повинна забезпечити умови для повернення цих інвестицій у вигляді інвестиційної надбавки до тарифу», - сказав він. За оцінками «АРТ Капітал», в 2011 році середня рентабельність генкомпаній України становитиме 3%, тоді як у Росії - на рівні 15%.

Низька рентабельність галузі пов`язана з її ручним регулюванням, відзначає аналітик інвестиційної компанії «Драгон Капітал» Денис САКВА. Як відомо, рентабельність генкомпаній регулюється Національною комісією регулювання електроенергетики (НКРЕ), яка встановлює тарифи на електроенергію, що відпускається ТЕС. «Низькі тарифи на електроенергію – результат популістської політики уряду, який штучно стримує зростання тарифів на електроенергію для населення», - вважає він. Крім того, за його словами, низькі тарифи на електроенергію не дозволяють енергокомпаніям проводити широкомасштабну модернізацію.

Нагадаємо, 11 травня ц.р. Кабінет Міністрів передав Фонду держмайна держпакети акцій двох енергогенеруючих і дев`яти енергопостачельних підприємств, які планується продати в 2011 році. Серед них 25% акцій «Дніпренерго» і 45,1% акцій «Західенерго», а також по 50% акцій «Вінницяобленерго», «Дніпробленерго» і «Закарпаттяобленерго», 46% акцій «Черкасиобленерго», по 45% акцій «Крименерго» і «Чернівціобленерго», 40,06% акцій «Донецькобленерго», 25,99% акцій «Тернопільобленерго» і 25% акцій «Київенерго».

Раніше голова Фонду держмайна Олександр Рябченко заявляв, що перші приватизаційні конкурси буде оголошені вже в липні-серпні.

Від “Аратти”: державні очільники підпрапором "приватизації" продовжують банальний дерибан майна, яке могло приносити прибутки у казну, тим самим заюезпечувати фінансами виконання гарантій влади перед громадянами.

Адже, очевидно, що часткова прихватизація обленерго не мала ніякого позитивного економічного ефекту. Натомість, прихватизовані обленерго стали епіцентрами кримінального бізнесу. Що виграли від цього ми, громадяни? А нічого. Прихід кримінального власника перетворив енергорозподільчі підприємства у інструмент викачування грошей з держбюджету, шляхом примітивних афер, та з громадян через "економічно обгрунтовані тарифи".

А тепер давайте, кожен самостійно, уявимо собі, що енергогенерація і енергорозподіл опиняться у кримінальних приватних руках. Чому в кримінальних? Бо не кримінальний капітал сучасна Україна просто не цікавить.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Підозр у людини тим більше, чим менше вона знає”
Френсіс Бекон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.