Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Тушкований парламент відроджує совкові “цінності”

Назад в СРСР 6839 переглядів

Опубліковано - 3.06.2011 11:21 | Всі новини | Версія для друку

Тушкований парламент відроджує совкові “цінності”
Тушкований парламент відроджує совкові “цінності”
Верховна рада прийняла проект постанови про створення національного військового кладовища.

На ньому ховатимуть ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-афганців, а також загиблих за Україну учасників інших військових конфліктів. Воїнам УПА, згідно із законопроектом, на цьому кладовищі місця не знайдеться.

Як зазначив автор документу, нардеп Вадим Колесніченко (Партія регіонів), в рік святкування 20-річчя незалежності і 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни загальнодержавне значення має "увічнення пам'яті воїнів-визволителів, ветеранів війни і захисників Батьківщини", пише видання "КоммерсантЪ-Украина".

"Згадувати своїх синів народи будуть на військових меморіальних кладовищах: американці - на Арлінгтоні, італійці - в Мілані, ізраїльтяни - на кладовищі "Яд-Вашем", росіяни - на федеральному військовому меморіальному кладовищі", - відзначається в пояснювальній записці до документу.

Аналогічний національний меморіал Колесніченко пропонує створити в Україні - в селищі Биківня Київській області. Після прийняття проекту постанови буде сформовано робочий комітет, до якого увійдуть представники Міноборони, ветеранських організацій, чиновники київських міської та обласної адміністрацій. Комітет займатиметься розробкою проекту меморіалу.

За словами Колесніченка, на цвинтарі ховатимуть ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників війни в Афганістані та інших збройних конфліктів. При цьому депутат заявив, що тут не ховатимуть воїнів УПА, тому що формально вони не є ветеранами.

На думку Юрія Шухевича - сина одного із засновників УПА Романа Шухевича, пропозиції Колесніченка можуть внести розкол в українське суспільство. "Вадим Колесніченко тільки й робить, що зіштовхує українців між собою", - заявив Шухевич.

Втім, заступник директора Інституту історії України Національної академії наук Станіслав Кульчицький підтримує ідею створення військового меморіалу. "Але якщо кладовище національне, то на ньому не можна ховати тільки радянських ветеранів. Вибірковий підхід в даному випадку абсолютно неприпустимий", - повідомив Кульчицький. На його думку, перед створенням національного меморіалу необхідно провести громадські слухання, які допомогли б вирішити усі спірні питання.

Від “Аратти”: як бачимо, банкрутуюча влада підкидає громадянам нові й нові провокації, аби цинічно граючи на почуттях людей, створювати громадянські конфлікти, відовлякаючи від реакції на провальну економічну політику.

Втім, як для авторів законопроекту позиція розділяти мерців - цілком відповідає їхньому примітивному світогляду. А неповага до загиблих ворогів - деформованій моралі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Назад в СРСР»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.