Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Президент не захотів зустрітися з лауреатами Шевченківської премії. Борис Олійник демонстративно подав у відставку

Скандал 4930 переглядів

Опубліковано - 6.06.2011 23:12 | Всі новини | Версія для друку

«Лише вовіки прощення немає — 
Поету, що мовчить у злу годину, 
Коли народ вбивають крадькома» 
- Борис Олійник гучно продемонстрував своє відношення до нинішньої влади
«Лише вовіки прощення немає — Поету, що мовчить у злу годину, Коли народ вбивають крадькома» - Борис Олійник гучно продемонстрував своє відношення до нинішньої влади
50-річний ювілей Національної премії імені Тараса Шевченка «звели на пси». Віктор Янукович демонстративно проігнорував прохання понад 70 найвідоміших шевченківських лауреатів зустрітися з ними на честь круглої дати.

Натомість митців запросили (аж 6 червня) до столичної філармонії, аби вшанувати річницю премії концертом та вечерею для «дорогих» гостей.

Цікаво, що єдиний лауреат Народної Шевченківської премії Василь Шкляр запрошення на це дійство не отримав. «Я все одно туди не пішов би, – сказав УНІАН автор «Чорного Ворона». – Влада повинна дослухатися до вимог творчої еліти нації, а не заколисувати її концертами». Тож організатори вечірки обачно не наважилися дратувати гусей. Тим більше, що вже на вході до філармонії учасників свята зустрічав пікет молодих людей із гаслом «Де премія Шкляра?» Тим часом і більшість лауреатів не схотіли створювати масовку відчіпного свята – відбулося воно в напівпорожній залі, залишивши у багатьох гіркий осад.

Із посадовців лауреатів привітали Ганна Герман та Юрій Богуцький. А голова Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка Борис Олійник без зайвого пафосу заявив зі сцени про те, що він залишає посаду. «Не ті часи, не та мораль». По цих словах поет залишив і залу філармонії. Нагадаємо, що Борис Олійник головував у Комітеті по-своєму рекордний термін – всього лиш один рік.

Не підсолодили гірку пігулку і щедро накриті столи, за якими теж було більше випадкових людей, аніж запрошених лауреатів. Схоже, інтрига з найпрестижнішою премією країни наростає. Хто ж тепер очолить Шевченківський Комітет? Видатний митець-камікадзе чи, може, якийсь Гундяєв? Адже через три місяці розпочнеться висунення нових номінантів - 2012 року.

Чи піде до того часу з посади міністра Дмитро Табачник? (Нагадаємо, що Василь Шкяр заявив, що візьме шевченківську премію лише після того, як Дмитро Табачник залишить свою посаду). Чи й надалі обкушуватиме мізерний рейтинг нинішньої влади?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Всяке партійне збіговисько складається із неуків і негідників”
Наполеон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.