Аратта - На головну

8 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ХІба білоруського “досвіду” замало? Януковича далі тягне до Митного союзу

Влада 3383 перегляди

Опубліковано - 7.06.2011 11:10 | Всі новини | Версія для друку

ХІба білоруського “досвіду” замало? Януковича далі тягне до Митного союзу
ХІба білоруського “досвіду” замало? Януковича далі тягне до Митного союзу
Президент Янукович доручив підготувати програму співпраці з Митним союзом. Влада запевняє, що це не вплине на переговори про створення зони вільної торгівлі з ЄС. Але не всі експерти схильні вірити таким запевненням.

Президент Віктор Янукович створив робочу групу з підготовки та реалізації співпраці України з Митним союзом, до якого входять Білорусь, Казахстан та Росія. Ця група за два місяці має підготувати пакет ініціатив щодо стратегії розвитку відносин України у форматі «3+1». Головою групи призначено міністра закордонних справ Костянтина Грищенка.

Президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло впевнений, що це нормальний процес узгодження економічних стосунків з країнами Митного союзу, адже двосторонні угоди України з Білоруссю, Росією та Казахстаном про вільну торгівлю з часом втратять силу. «Після формування Митного союзу як цілісності ці угоди можуть вважатися недійсними, бо немає суб’єктів, з якими укладалися ці угоди», - наголошує Жаліло.

Вступати в економічні союзи зарано

Голова Всеукраїнського союзу вчених-економістів Олександр Кендюхов згоден, що Україна має самостійно прорахувати економічні вигоди від вступу в Митний союз, а не ґрунтуватися на розрахунках Росії. Тож, на його думку, є сенс в тому, щоб створена робоча група вивчила перспективи співпраці з цим економічним об’єднанням.

Однак вступати Україні в цей союз чи підписувати з ЄС угоду про зону вільної торгівлі поки що зарано, переконаний Кендюхов. «У нас від'ємне торгівельне сальдо як з Росією, так і з Євросоюзом. Нині зняття мит і лібералізація торгівлі з Росією чи ЄС призведе до того, що імпорту в Україні стане ще більше», - каже Олександр Кендюхов.

За його словами, в цих країнах виробляються товари, з якими Україна не зможе конкурувати. Аби на рівних включатися в будь-які економічні союзи, Україна повинна змінити структуру національного виробництва, переорієнтувавшись із сировинного виробництва на готову продукцію. Для цього необхідно передусім збудувати в Україні експортно орієнтовані підприємства, каже голова Всеукраїнського союзу вчених-економістів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.