Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Унікальна вакцина дозволить контролювати рак

У світі науки 4941 перегляд

Опубліковано - 22.06.2011 15:05 | Всі новини | Версія для друку

Унікальна вакцина дозволить контролювати рак
Унікальна вакцина дозволить контролювати рак
Учені з Університету Лідса розробили нову вакцину, яка змушує власну імунну систему організму атакувати ракові клітини, не торкаючись при цьому здорових клітин.

У звіті, опублікованому в журналі Nature Medicine, автори дослідження повідомляють про результати тестування вакцини на мишах з раком простати. Виявилося, що засіб зменшив пухлини у гризунів.

Британські фахівці вважають, що він може стати основою для розробки лікарського препарату для людей, що страждають онкологічними захворюваннями.

"Використання можливостей імунної системи для лікування раку є дуже важливою темою для вивчення. Нам вдалося розробити новий підхід, який має багатообіцяючі перспективи", - говорить один з керівників роботи Алан Мелчер. За його словами, даний метод можна використовувати для боротьби з іншими формами раку, включаючи меланому (рак шкіри) і рак молочної залози.

На відміну від традиційних, терапевтичні вакцини призначені не для профілактики хвороби, а для її лікування. Вони впливають на пухлину, стимулюючи імунну систему до розпізнавання антигенів - особливих білків на поверхні клітин.

Сьогодні кілька виробників ліків намагаються розробити вакцину від раку, але завдання значно ускладнює той факт, що для кожного виду пухлини необхідні різні антигени, які дуже складно визначити.

Спільно з колегами з клініки Майо в Рочестері команда Мелчера ввела дози нової вакцини в кровотік заражених раком мишей. Вчені виявили, що вакцина активувала імунну систему.

За словами Мелчера, найбільша проблема імунології - розвиток антигенів, які зможуть запустити імунну систему. "Використовуючи ДНК, взяту з тієї ж частини тіла, що й пухлина, ми зможемо вирішити цю проблему. Це дозволить контролювати хворобу", - констатує Мелчер. Вчений планує провести клінічні випробування на людях в найближчі роки.

Зазначимо, що на сьогоднішній день існує два імунотерапевтичні препарати, схвалені Управлінням з контролю за харчовими продуктами і лікарськими препаратами (FDA). Мова йде про "Іпілімумабе" (Ipilimumab), призначений для лікування хворих з прогресуючою меланомою, і "Провендже" (Provenge), який допомагає хворим з раком простати.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки осягнувши минуле, люди будуть здатні на пророцтва, що спрямовані в майбутнє”
Дмитро Волкогонов

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.