Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Янукович дозволив злиття “Газпрому” і “Нафтогазу”?

Газоват 5380 переглядів

Опубліковано - 6.07.2011 18:12 | Всі новини | Версія для друку

Янукович дозволив злиття “Газпрому” і “Нафтогазу”?
Янукович дозволив злиття “Газпрому” і “Нафтогазу”?
Чергова зустріч голови правління російського «Газпрому» Олексія Міллера та українського міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка закінчилася безрезультатно.

Російська сторона продовжує наполягати, що питання коригування ціни на газ для України може бути розглянуте при злитті «Газпрому» та «Нафтогазу». Представники ж української влади кажуть, що до переговорного процесу потрібно долучити третю сторону – Європейський Союз.

«Питання про коригування ціни на газ для наших українських друзів може розглядатися за умови злиття «Газпрому» та «Нафтогазу», – ці слова голови правління російського монополіста Олексія Міллера наводить прес-служба «Газпрому» на офіційному сайті компанії.

Президент України Віктор Янукович виключав можливість злиття «Нафтогазу» та «Газпрому». Заступник голови фракції Партії регіонів Анатолій Кінах заявив Радіо Свобода, що до українсько-російських газових переговорів потрібно долучити третю сторону – Європейський Союз.

«Той варіант, який пропонується «Газпромом», двосторонній варіант створення СП чи злиття «Нафтогазу» та «Газпрому», безумовно, не є оптимальним, – говорить Кінах. – Україні необхідно підсилити переговори за участю усіх трьох сторін і створити умови балансу інтересів всіх трьох сторін, включаючи умови для прозорого ринку газу в Європі».

Рішення про СП вже ухвалене?

Нинішні українсько-російські газові переговори таки завершаться створенням спільного підприємства, вважає експерт Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

«Таке підприємство, скоріше за все, буде створено у галузі об’єднання газотранспортних активів України та Росії. Янукович ухвалив рішення,– зазначає експерт. – Є рішення про це спільне підприємство. Але для того, щоб оцінити всі плюси і мінуси, щоб підготувати громадську думку, це рішення буде відтерміновуватися, щоб громадська думка в Україні була готова до такого не дуже популярного кроку».

Минулого тижня Олексій Міллер заявляв, що у переговорах із Україною створення спільного газотранспортного підприємства розглядається російською стороною як перший крок до злиття «Газпрому» та «Нафтогазу». І без цього неможливо змінити формулу ціни.

Між тим, за підрахунками фахівців, у четвертому кварталі цього року ціна російського газу для України становитиме 400 доларів за тисячу кубів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.